رئیس شبکه بهداشت و درمان گناوه:
توجه به تغذیه کودکان و زنان باردار سلامت فردای جامعه را رقم می‌زند

11 خرداد 1399
رئیس شبکه بهداشت و درمان گناوه گفت: توجه به تغذیه کودکان و زنان باردار سلامت فردای جامعه را رقم می‌زند.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان گناوه، محمد بازیاری در کمیته امنیت غذا و تغذیه و حمایت تغذیه‌ای گروه‌های آسیب‌پذیر شهرستان گناوه اظهار داشت: همه‌گیری بیماری کرونا در کشور و در پی آن تعطیلی بازار گناوه بسیاری از کسب‌وکارهای کوچک را تحت شعاع قرار داد و باعث بیکاری تعداد زیادی از ساکنین شهرستان شد.
وی تصریح کرد: تعطیلی کسب‌وکار این گروه باعث شده زندگی این افراد که از قبل پایین‌تر از خط فقر قرار داشتند دچار بحران شود.
رئیس شبکه بهداشت و درمان گناوه افزود: توجه به تغذیه کودکان و زنان باردار سلامت فردای جامعه را رقم می‌زند به همین منظور وزارت بهداشت با تشکیل کمیته امنیت غذا و تغذیه و حمایت تغذیه‌ای گروه‌های آسیب‌پذیر و یافتن گروه‌های آسیب‌پذیر دچار اختلال رشد و مشکل تغذیه سعی در برطرف کردن مشکل این گروه از افراد جامعه دارد.
بازیاری اظهار داشت: دو گروه آسیب‌پذیر که معمولاً در همه بحران‌ها بیشترین آسیب را می‌بیند و نیازمند توجه خاص هستند زنان باردار و کودکان هستند، آسیب واردشده به این دو گروه آینده جامعه و ایران عزیزمان را تحت تأثیر قرار می‌دهد و بنابراین باید به سلامت و تغذیه سالم این دو گروه توجه ویژه شود.
وی در جمع خیرین و نهادهای حمایتی شهرستان گناوه با بیان اینکه کودکان امروز نیروی کار فردای جامعه هستند بیان داشت: شهرستان گناوه 257 کودک دچار اختلال رشد است که نیازمند حمایت تغذیه‌ای هستند و  208 کودک تحت پوشش کمیته امداد (138 مورد کمیته امداد گناوه و 70 مورد کمیته امداد ریگ) قرار دارند و سبد غذایی دریافت می‌کنند که از این تعداد 49 مورد تحت پوشش هیچ نهاد یا موسسه حمایتی نیستند.
وی تأکید کرد: متأسفانه 30 کودک از این 49 کودک دچار بحران تغذیه‌ای شدید هستند و در صورت دریافت نکردن کمک از نهادهای حمایتی آسیب جدی خواهند دید.
رئیس شبکه بهداشت و درمان گناوه همچنین گفت: شهرستان گناوه 60 مادر باردار نیازمند کمک‌های حمایتی دارد که از این تعداد 39 مورد تحت پوشش برنامه بنیاد علوی هستند و سبد کالا دریافت می‌کنند، 21 مورد تحت پوشش هیچ برنامه حمایتی نیستند و 11 موردنیاز فوری به دریافت کمک تغذیه‌ای دارند.
کودکان و مادران باردار با مشکل تغذیه‌ای تحت پوشش کمیته امداد قرار می‌گیرند
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری شهرستان گناوه در این نشست گفت: با توجه به آمار ارائه‌شده توسط شبکه بهداشت و درمان و مخاطرات عدم توجه به این دو گروه آسیب‌پذیر هفتاد موردی که تحت پوشش هیچ ارگانی نیستند، کمیته امداد، بهزیستی و خیرین حاضر در نشست آنها را تحت حمایت بگیرند.
دانیال اسفندیاری اظهار داشت: با توجه به برنامه‌های شبکه بهداشت و درمان برای گروه زنان باردار و کودکان آمار اعلامی این اداره به عنوان یک مرجع تلقی شده و مورد اعتماد است، بنابراین برای توزیع عادلانه کمک‌های خیرین به آمار شبکه بهداشت و درمان رجوع شود.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری شهرستان گناوه برای تحت پوشش قرار دادن 30 کودک و 11 زن باردار که نیاز فوری به دریافت حمایت‌های تغذیه‌ای داشتند تشکر کرد و از بهزیستی و سایر موسسه‌های خیریه خواست 29 مورد باقیمانده را تحت حمایت خود بگیرند.
انتهای پیام/ ک.آ- 3080

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تنها مرجع رسمی اخبار حوزه سلامت در استان

کلمات کلیدی:
کمیته     محمد.بازیاری     معاون.فرماندار     دانیال.اسفندیاری     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.گناوه    
   

تاریخ بروز رسانی:   11 خرداد 1399

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >