معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
کنترل موج دوم همه‌گیری کرونا با همراهی مردم محقق می‌شود/ رعایت اصول بهداشتی ضروری است

21 خرداد 1399
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: با همراهی مردم و رعایت اصول بهداشتی در مدت کوتاهی قادر به کنترل موج دوم همه‌گیری کرونا خواهیم بود.

دکتر عبدالمحمد خواجه‌ئیان در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهار داشت: در حال حاضر برخلاف موج اول کمبودی در زمینه تأمین وسایل حفاظت فردی در جامعه وجود ندارد.
وی تصریح کرد: اگرچه نمی‌توان این واقعیت را نادیده گرفت که نیروهای حوزه سلامت به علت فشار زیاد دچار خستگی و تعدادی نیز متأسفانه به بیماری مبتلا شده‌اند ولی این مسئله با افزایش تلاش نیروهای موجود و همکاری مردم در اجرای صحیح پروتکل‌ها برای کاهش گردش ویروس در جامعه قابل جبران است
دکتر خواجه‌ئیان با قدردانی از نقش ارزنده مردم استان، بازاریان، اصحاب رسانه، بسیجیان، نیروهای مردمی و اعضای ستاد کرونا در مقابله با بیماری کووید ۱۹ که باعث شد استان بوشهر با اتخاذ تدابیر مناسب به عنوان آخرین استان کشور با کمترین خسارت موج اول بیماری را پشت سر بگذارد افزود: یقیناً با استمرار این همکاری قادر خواهیم بود در مدت کوتاهی این موج دوم را هم با موفقیت پشت سر بگذاریم.
دکتر خواجه‌ئیان تأکید کرد: ویروس کرونا در موج دوم همان ویروس است ولی ما به لحاظ امکانات تشخیصی و درمانی قوی‌تر شده‌ایم و علاوه بر این سطح آگاهی عمومی نسبت به بیماری بالاتر رفته است.
وی تصریح کرد: در کنترل همه‌گیری بیماری‌های تنفسی ویروسی نظیر آنفلوانزا و کووید ۱۹ مهم‌ترین نکته رعایت اصول بهداشت فردی و جمعی و فاصله‌گذاری اجتماعی است.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: در این شرایط باید ضمن همراهی و همدلی باهم به‌گونه‌ای عمل کنیم که ضمن استمرار فعالیت‌های ضروری و جلوگیری از آسیب به افراد یا اقشاری که امرار معاششان درگرو فعالیت‌های روزانه است از حجم سایر فعالیت‌های غیرضروری ازجمله برگزاری مراسم و جشن‌ها، مسافرت، دورهمی و خروج بی‌مورد از منزل کاسته شود.
دکتر خواجه‌ئیان اضافه کرد: بدیهی است نادیده گرفتن خطر بالقوه گسترش بیماری و ساده‌انگاری نسبت به آن ممکن است شرایط را به سمت غیرقابل‌کنترلی پیش ببرد که امیدوارم باهمت مردم و مسئولین عزیز استان این اتفاق هرگز نیفتد.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خاطرنشان کرد: با حمایت مسئولین استان ظرفیت بیمار یابی و تشخیص آزمایشگاهی نسبت به گذشته افزایش خوبی داشته ولی متناسب با افزایش موارد بیماری برای توسعه بیشتر این فرآیند برنامه‌ریزی کرده‌ایم.

انتهای پیام/ م.غ ۱۰۲۳

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تنها مرجع رسمی اخبار حوزه سلامت در استان


کلمات کلیدی:
کرونا     معاون.بهداشتی     دکتر.عبدالمحمد.خواجه‌ئیان     معاونت.بهداشتی    

تاریخ بروز رسانی:   21 خرداد 1399

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >