نوزاد 8 ماهه مبتلا به کرونا با حال خوب از بیمارستان امام خمینی(ره) کنگان ترخیص شد

31 خرداد 1399
متخصص کودکان بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان گفت: کوچک‌ترین نوزادی که از ابتدای شیوع کووید 19 تاکنون در بیمارستان کنگان بستری‌شده، نوزاد ۸ ماهه بوده که با حال مساعد ترخیص شده است.

دکتر محمد شبانکاره افزود: از ابتدای شیوع کووید 19 تاکنون در کنگان 6 کودک و نوجوان مبتلا به این بیماری رجوع کرده‌اند که کوچک‌ترین آن‌ها نوزاد 8 ماهه و بزرگ‌ترینشان نوجوان 13 ساله بوده است.
 وی اظهار کرد: پنج نفر از این تعداد از یک تا پنج روز بستری‌شده‌اند به جزء دو نفر، حال عمومی بقیه تقریبا خوب بوده است.
متخصص کودکان بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان ادامه داد: بدترین وضعیت مربوط به دختر 13 ساله بوده است که تنگی نفس شدید و درد قفسه سینه داشته که خوشبختانه بعد از سه روز درمان و بستری کاملاً بهبود پیدا کرد.
دکتر شبانکاره افزود: علامت اصلی و مشترک در بین پنج بیمار، سرفه بوده ولی در یک کودک 13 ماهه، علائمی مانند اسهال و تب نیز وجود داشت.
وی عنوان کرد: کوچک‌ترین بیمار کرونایی بیمارستان کنگان که یک نوزاد 8 ماهه بوده به علت سن کم تقریبا دو روز بستری‌شده و با حال عمومی خوب مرخص شد.
متخصص کودکان بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان گفت: خانواده‌ها در صورت مشاهده علائم ویروس کرونا در کودکانشان، از دارو درمانی بدون تجویز پزشک خودداری کرده و تنها در سریع‌ترین زمان به مراکز سلامت مربوط به کرونا مراجعه کنند.
دکتر شبانکاره یادآوری کرد: تب و سرفه شایع‌ترین علائم کرونا ویروس در کودکان است.

انتهای پیام/ م.ص4020
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تنها مرجع رسمی اخبار حوزه سلامت در استان


کلمات کلیدی:
کووید19     کرونا     دکتر.محمد.شبانکاره     بیمارستان.امام‌خمینی(ره)     شهرستان.کنگان    

تاریخ بروز رسانی:   31 خرداد 1399

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >