باهدف کنترل و پیشگیری از کرونا در استان بوشهر:
پارک‌ها و سواحل استان بوشهر تعطیل و تعطیلی تالارهای پذیرایی برای دو هفته دیگر تمدید شد

1 تير 1399
استاندار بوشهر گفت: باهدف کنترل و پیشگیری از کرونا در استان بوشهر پارک‌ها و سواحل استان تعطیل و تعطیلی تالارهای پذیرایی برای دو هفته دیگر تمدید شد.

عبدالکریم گراوند صبح یکشنبه در نشست ستاد استانی مقابله با کرونا در استان بوشهر اظهار داشت: روند شیوع بیماری کرونا در استان بوشهر نگران‌کننده است.
وی ضمن قدردانی از همراهی و همکاری مردم و اصناف در فاز نخست بیماری کرونا تصریح کرد: انتظار می‌رود در فاز دوم پیشگیری و کنترل بیماری کرونا نیز مردم با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی نسبت به کاهش روند شیوع کرونا همکاری لازم را انجام دهند.
گراوند اضافه کرد: اگر مردم از ماسک استفاده نکنند و پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکرده به مراتب با شرایط بدتری مواجه خواهیم شد.
استاندار بوشهر ادامه داد: شهرستان‌های بوشهر، کنگان، دشتستان و گناوه در وضعیت قرمز دارند، در همین ارتباط سه پیشنهاد به ستاد ملی در خصوص کاهش شمار کارکنان دستگاه‌های اجرایی، با توجه به افزایش ترددها در بازارهای سرپوشیده پیشنهاد تعطیلی این اماکن و اعمال محدودیت تردد بین استانی و شهرستانی نیز تدوین و به ستاد ملی کرونا ارائه می‌شود.
نگرانی از پر شدن ظرفیت بیمارستان‌های استان
گراوند بابیان اینکه با توجه به شیوع بیماری کرونا در استان بوشهر و با توجه به افزایش اخیر این بیماری نگران این موضوع هستیم که بیمارستان‌ها ظرفیت پاسخگویی به مراجعه‌ها را نداشته باشند.
نقاهتگاه‌های موجود در استان بوشهر آماده و تجهیز شوند
وی با تأکید بر اینکه نقاهتگاه‌های موجود در استان بوشهر آماده و تجهیز شوند ادامه داد: با توجه به وضعیت آمارهای بستری در بیمارستان‌ها به ارشد نظامی منطقه نیز دستور داده شد که نقاهتگاه‌های موجود در استان را آماده و تجهیز کنند تا در صورت تکمیل ظرفیت مراکز درمانی از این اماکن استفاده شود.
هفته آینده واحد تولید ماسک در استانبوشهر راه‌اندازی می‌شود
استاندار بوشهر در خصوص استفاده از ماسک صنعتی گفت: بخش خصوصی برای تولید ماسک پای کار آمده و هفته آینده واحد تولید ماسک در استان بوشهر راه‌اندازی می‌شود و با تولید انبوهی که صورت می‌گیرد نیاز استان در این بخش برطرف می‌شود.
وی تأکید کرد: هر فروشگاهی که در استان بوشهر دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت نکرد، بلافاصله از سوی اداره‌های صمت، تعزیرات حکومتی و نظارت دانشگاه علوم پزشکی نسبت به تعطیلی آن اقدام و پلاکاردی هم مبنی بر عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی صنف موردنظر نصب شود.
توجه بانک‌ها به دریافت نکردن قسط‌ها به صورت حضوری
گراوند بابیان اینکه بانک‌ها به رعایت پروتکل‌های بهداشتی و دریافت نکردن قسط‌ها به صورت حضوری توجه داشته باشد اضافه کرد: با همکاری فرمانداران، روسای شوراها و بزرگان مناطق مختلف استان، فرهنگ‌سازی لازم برای جلوگیری از برگزاری مراسم‌های عروسی و ترحیم صورت گیرد.
پویش استفاده از ماسک راه‌اندازی شود
استاندار بوشهر بابیان اینکه پویش استفاده از ماسک راه‌اندازی شود گفت: فرمانداران با کمک شبکه‌های بهداشت و درمان و فعالان اجتماعی پویش رعایت بهداشت و استفاده از ماسک و فاصله‌گذاری اجتماعی را راه‌اندازی کرده و راهکارهای استفاده از ظرفیت فعالان اجتماعی برای نظارت بر بازار و سواحل شناسایی شود.
ضدعفونی کردن شهرها دنبال شود
وی ادامه داد: ضدعفونی کردن شهرها از سوی شهرداری‌ها و رعایت جدی پروتکل‌های بهداشتی در پایانه‌های مسافری، فرودگاه، اسکله‌ها و بنادر دنبال شود.
جمع‌آوری و تعطیلی مراکز عرضه قلیان در استان، کارمندانی که تست کرونا می‌دهند تا زمانی که جواب تست آن‌ها اعلام‌نشده در محل کار حاضر نشوند، فعالیت کارگروه اقتصادی استان باهدف کمک به دانشگاه علوم پزشکی برای تأمین نیازمندی‌های بخش درمان، از سرگیری برنامه تلویزیونی ساعت سلامت، استفاده شهرداران از همه امکانات تبلیغی برای هشدار در مورد ویروس کرونا، تب سنجی در ورودی اداره‌ها و اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری بوشهر رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی اتباع خارجی در استان را با جدیت در دستور قرار دهد ازجمله مصوبات ستاد استانی مقابله با کرونا در استان بوشهر بود.

انتهای پیام/ م.غ ۱۰۲۳

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تنها مرجع رسمی اخبار حوزه سلامت در استان


کلمات کلیدی:
استاندار.بوشهر     عبدالکریم.گراوند     کووید19     ستادمقابله.با.کرونا    

تاریخ بروز رسانی:   1 تير 1399

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >