معاون درمان وزیر بهداشت:
دانشگاه علوم پزشکی بوشهر توانسته بیماری کرونا را به خوبی مدیریت کنند/ پیشرفت ۹۰ درصدی بیمارستان ۱۱۰ تختخوابی شهدای هسته‌ای بوشهر

23 تير 1399
معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با حمایت استاندار و کادر درمان این استان توانسته‌اند بیماری را بخوبی مدیریت کنند و همه بیمارانی که نیاز به حمایت تنفسی دارند در بخش مراقبت ویژه بستری هستند.

دکتر قاسم جان بابایی در حاشیه سفر یک روزه به استان بوشهر اظهار داشت: تا پایان هفته جاری ۲۵ تخت جدید مراقبت‌های ویژه با همه تجهیزات لازم از جمله ونتیلاتور و کمک تنفسی به ظرفیت بیمارستان‌های استان بوشهر افزوده می‌شود.
وی ادامه داد: استان بوشهر در دو هفته گذشته به دلیل افزایش شمار بیماران سرپایی و بستری شرایط قرمز داشت اما با رعایت کردن دستورات بهداشتی توسط مردم در سه روز اخیر شمار بیماران بستری آن کاهش‌یافته است.
دکتر جان بابایی اضافه کرد: بر اساس بازدید و هماهنگی انجام‌شده با دانشگاه علوم پزشکی بوشهر هر بیمارستانی که نیاز به وسایل کمک تنفسی و  اکسیژن ساز داشته باشد، کمک شود همچنین به دلیل خستگی کادر درمان تلاش می‌شود نیروی انسانی تازه‌نفسی به این مجموعه تزریق شود.
معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بیان کرد: مردم در ۴۵ روز گذشته کمتر به توصیه‌ها و دستورالعمل‌های بهداشتی توجه و مراسم عروسی، ختم و دورهمی برگزار کردند که این باعث شد میزان بروز بیماری در برخی از استان‌های کشور افزایش یابد.
دکتر جان بابایی بیان کرد: در زمان حاضر نیز وضعیت استان‌ها متفاوت است برخی استان‌ها مانند تهران، خراسان رضوی، مازندران و فارس روند روبه افزایش دارند اما در استان‌هایی مانند خوزستان، کردستان و کرمانشاه شرایط روبه بهبودی است.
وی تأکید کرد: مردم باید بدانند هر زمان به دستورالعمل‌های بهداشتی توجه کنند به‌طور قطع بعد از ۲ هفته بار مراجعه‌ها، مرگ‌ومیر و بستری‌ها کمتر می‌شود.
دکتر جان بابایی با اشاره به پیشرفت ۹۰ درصدی بیمارستان ۱۱۰ تختخوابی شهدای هسته‌ای بوشهر گفت: تلاش می‌شود این بیمارستان به عنوان مرکز کمک‌کننده تا مهرماه امسال و هم‌زمان با آغاز فصل پاییز به بهره‌برداری برسد و تجهیزات موردنیاز آن نیز از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تأمین می‌شود.
وی یادآور شد: تلاش می‌شود نیازمندی‌های درمانی در بخش وسایل و امکانات در هر استانی در بخش‌های مختلف به تدریج اضافه شود.
دکتر جان بابایی گفت: شرکت‌هایی که تجهیزات را تأمین می‌کنند وارداتی ندارند و این تجهیزات توسط شرکت‌های دانش بنیان تأمین می‌شود به همین دلیل هر استانی که در شرایط سخت قرار می‌گیرد با بررسی امکانات آن استان و متناسب با ظرفیتی که ایجاد می‌کند تجهیزات در اختیار آن‌ها قرار می‌گیرد.
وی درباره تولید واکسن کرونا افزود: تلاش‌هایی در این بخش در دست اجرا است با این وجود تا کشف واکسن این ویروس همه داروهایی که روی درمان این بیماری مؤثر است در زمان حاضر در کشور تولید می‌شود.
معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تقلبی خواندن داروی رمدسیویر در بازار سیاه و ورود سازمان غذا و دارو به این موضوع، گفت:  وزارت بهداشت ماده اولیه رمدسیویر را وارد کرده و می‌توانیم آن را در داخل تولید کنیم که البته هنوز تأثیر این دارو در درمان کرونا در گام پژوهش است.


انتهای پیام/ م.غ ۱۰۲۳

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تنها مرجع رسمی اخبار حوزه سلامت در استان

کلمات کلیدی:
معاون.درمان.وزارت     وزارت.بهداشت     دکتر.جان     استانداری.بوشهر     کرونا.ویروس    

تاریخ بروز رسانی:   23 تير 1399

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >