طرح پیشگیری از تنبلی چشم کودکان ۳ تا ۶ سال در شهرستان بوشهر آغاز شد

28 تير 1399
کارشناس مسئول بیماری‌های غیر واگیر مرکز بهداشت شهرستان بوشهر بیان داشت: برنامه کشوری تنبلی چشم کودکان ۳ تا ۶ سال در شهرستان بوشهر از پانزدهم تیرماه به مدت دو ماه آغاز شد.

فرزانه گشمردی گفت‌وگو با روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر اظهار داشت: تنبلی چشم یا «آمبلیوپی» نوعی اختلال بینایی است که اگر به‌موقع تشخیص و درمان نشود فرد را از ناحیه چشم، کم‌بینا یا نابینا می‌کند که در صورت تشخیص به‌موقع به‌راحتی درمان می‌شود.
وی توضیح داد: تنبلی چشم معمولاً در سنین پایین و زیر ۶ سال اتفاق می‌افتد، والدین در این سنین بهتر است در مواردی که حتی کودک شکایتی هم نداشته باشد برای معاینه به نزدیک‌ترین مرکز خدمات جامع سلامت، پایگاه سلامت و یا خانه بهداشت مراجعه کنند.
این کارشناس خاطرنشان کرد: با توجه به شیوع بیماری کووید ۱۹ در کشور و افزایش احتمالی بیماری کووید ۱۹ در پاییز، دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و سازمان بهزیستی استان بوشهر باهدف حفظ سلامتی افراد، برنامه کشوری پیشگیری از تنبلی چشم ویژه کودکان ۳ تا ۶ سال را از مورخه ۱۵ تیر ماه لغایت ۱۵ مهر ماه سال جاری به مدت سه ماه اجرا می‌کندکه طبق پروتکل کشوری تنبلی چشم کودکان در سال ۹۹ فقط استفاده از دستگاه اتورفرکتومتر استفاده می‌شود.
کارشناس مسئول بیماری‌های غیر واگیر مرکز بهداشت شهرستان بوشهر خاطرنشان کرد: معاینه چشم روزهای دوشنبه در اداره بهزیستی شهرستان بوشهر واقع در بلوار امام خمینی (ره)، خیابان فاطمیه انجام می‌گیرد که انتظار است والدین جهت پیشگیری از کووید ۱۹ حتماً با ماسک به این مکان مراجعه کنند.
انتهای پیام/ ا.س-۳۰۰۰

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تنها مرجع رسمی اخبار حوزه سلامت در استان

کلمات کلیدی:
تنبلی_چشم     بینایی_سنجی     کودکان     مرکز.بهداشت.شهرستان.بوشهر     فرزانه_گشمردی    

تاریخ بروز رسانی:   28 تير 1399

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >