رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه:
ترس کاذب از انگ اجتماعی باعث افزایش آمار مبتلایان به کرونا شده است

6 امرداد 1399
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه گفت: ترس کاذب از انگ اجتماعی، پنهان‌کاری و عدم احساس مسئولیت باعث افزایش آمار مبتلایان به کووید ۱۹ شده است.

جاسم زارعی اظهار داشت: متأسفانه استفاده نکردن از ماسک، بی‌توجهی به فاصله فیزیکی و عدم رعایت قرنطینه ناشی از عدم پذیرش ابتلا به بیماری کرونا و تکذیب نتایج مثبت قطعی توسط برخی از افراد و خانواده‌ها به شیوع بیماری دامن زده و مرگ‌ومیرها را بی‌رویه افزایش می‌دهد.
وی تصریح کرد: باید تدابیری اندیشیده شود تا ماسک با قیمت مناسب در اختیار شهروندان قرار بگیرد تا همگان بتوانند از خود و دیگران محافظت نمایند.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه عنوان کرد: ترس کاذب و بدون دلیل مردم از انگ اجتماعی، سبب پنهان‌کاری افراد دارای علائم کرونا شده و باعث انتقال این ویروس به اطرافیان و افزایش آمار مبتلایان گردیده است.
زارعی افزود: ورود شرکت‌ها، ادارات، کمیته امداد، بهزیستی، شهرداری‌ها و خیرین جهت تهیه ماسک برای کارکنان و افراد بی‌بضاعت جامعه جهد به حداقل رسانیدن شیوع بیماری از ضروریات است.
وی استفاده صاحبان اصناف و فروشندگان از ماسک را ضروری دانست و ادامه داد: رعایت نکات بهداشتی و استفاده از ماسک توسط فروشندگان علاوه بر تضمین سلامتی خود، خانواده‌ها و مشتریان، باعث تشویق عموم به رعایت توصیه‌های بهداشتی و نهادینه کردن فرهنگ استفاده از ماسک و فاصله‌گذاری اجتماعی می‌شود.
 دبیر ستاد مقابله با کرونا شهرستان عسلویه بیان کرد: چنانچه شهروندان و ادارات به خوبی به وظایف خود عمل کنند از سختی و فشار کار بر روی یک نهاد کاسته خواهد شد و قطعاً کادر بهداشت و درمان بیشتر و بهتر می‌توانند بر وظایف خود متمرکز شده و خدمات با کیفیت بالاتری به بیماران و جامعه ارائه کنند.
زارعی خاموشی سواحل را مانع از تجمع شهروندان دانست و ادامه داد: نصب دستگاه‌های ضدعفونی‌کننده دست و کفش‌ها و برچسب‌های رعایت فاصله فیزیکی در پاساژها و مغازه‌ها و جلوگیری از برگزاری مراسم عزا، عروسی تجمعات و هرگونه دورهمی خانوادگی به جلوگیری از انتقال این ویروس چموش که باعث جان باختن عده کثیری در سطح جهان، کشور و اخیراً شهرستان شده است کمک شایانی خواهد کرد.
وی اضافه کرد: تمامی افراد جامعه در قالب ناقلین سالم و بدون علامت می‌توانند ناقل این ویروس باشند، بنابراین هر شخصی که بدون ماسک و عدم رعایت فاصله فیزیکی در تجمعات حاضر شود می‌تواند‌ عده کثیری از افراد را مبتلا نماید که ممکن است به مرگ عده‌ای منجر شود و فرد سهل‌انگار به‌نوعی قاتل محسوب می‌شود.
این مقام مسئول تصریح کرد: وظیفه همه انسان‌ها محافظت از جان خود و دیگران است و تساهل در این امر، گناهی است نابخشودنی که احساس مسئولیت، امر به معروف و نهی از منکر و پیگیری آحاد جامعه را می‌طلبد.
انتهای پیام/ م.ک- ۳۰۹۰

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تنها مرجع رسمی اخبار حوزه سلامت در استان

کلمات کلیدی:
ترس.کاذب     انگ.اجتماعی     کرونا.ویروس     کووید19     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.عسلویه    
جاسم.زارعی    

تاریخ بروز رسانی:   6 امرداد 1399

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >