استاندار بوشهر:
محدودیت‌های کرونا یک هفته دیگر تمدید می‌شود

6 امرداد 1399
استاندار بوشهر گفت: با توجه به شرایط شیوع ویروس کرونا، محدودیت‌های کرونایی در استان بوشهر این هفته نیز تمدید می‌شود.

عبدالکریم گراوند در نشست ستاد استانی مقابله با کرونا گفت: با تلاش‌ها و همکاری‌های مردم، از هفته گذشته استان روند ثابتی در ابتلا به بیماری کرونا دارد اما این وضعیت شکننده است و اگر پروتکل‌های بهداشتی رعایت نشود بازهم شاهد افزایش موارد ابتلا خواهیم بود.
وی یادآور شد: بزرگ‌ترین تأثیر و نقش برای کنترل شیوع کرونا در اختیار مردم است که می‌توانند با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی نقش مهم خود برای مقابله با کرونا را ایفا کنند.
گراوند بابیان اینکه استان بوشهر روزهای سختی را برای مقابله با کرونا سپری کرده و عزیزان زیادی را ازدست‌داده‌ است، افزود: تنها وسیله و داروی بیماری کرونا، رعایت پروتکل‌های بهداشتی و استفاده از ماسک است و با این روش می‌توان کرونا را مدیریت کرد و از وضعیت قرمز خارج شد.
وی با قدردانی از تیم‌های نظارت و بازرسی در استان تأکید کرد: دستگاه‌های تخصصی به وظیفه ذاتی خود برای نظارت بر اماکن و اصناف عمل کنند چراکه هرگونه کوتاهی و سهل‌انگاری در این زمینه هزینه زیادی برای جامعه دارد، لذا چشم‌پوشی برای برخورد با موارد تخلف جایز نیست.
وی با اشاره به تشکیل کمیته نظارت بر پروتکل‌های بهداشتی تصریح کرد: این کمیته باید به شکل دائمی برقرار باشد و جلسات هفتگی آن به شکل منظم برگزارشده و گزارش آن به اطلاع ستاد استانی برسد.

بانک‌ها و دستگاه‌های اجرایی متخلف برای تأمین سلامت و آرامش مردم
استاندار بوشهر خطاب به فرمانداران استان گفت: اگر بانک‌ها، دستگاه‌های اجرایی، مراکز پیشخوان خدمات دولتی و سایر مراکز پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکنند پلمب شوند و عواقب رعایت نکردن دستورالعمل‌ها با مسئولان دستگاه‌های اجرایی است، چراکه سلامت و آرامش مردم برای ما در اولویت است.
گراوند درباره فعالیت میدان‌های میوه و تره‌بار و بازار ماهی‌فروشان گفت: اگر صاحبان مشاغل در میدان‌های میوه و تره‌بار و بازار ماهی‌فروشان در استان پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکردند فرمانداران موظف هستند با همکاری دستگاه قضایی نسبت به پلمب این اصناف اقدام کنند.
وی در مورد برگزاری آیین‌های ویژه ماه محرم در استان بوشهر گفت: با توجه به شرایط و ویژگی‌های آئین‌های محرم در بوشهر که در محیط‌های سربسته انجام می‌شود یک کارگروه با مسئولیت معاون سیاسی استاندار و حضور اداره‌های اوقاف، تبلیغات اسلامی، نیروی انتظامی و دانشگاه علوم پزشکی تشکیل و راهکارهای لازم برای شیوه برگزاری این آئین‌ها بررسی و پیشنهاد شود.

استفاده از ظرفیت فضای مجازی برای برگزاری دعای عرفه
استاندار افزود: سلامت جامعه امری واجب است و با توجه به شرایط و وضعیت استان در مورد شیوع کرونا برنامه‌های مربوط به دعای عرفه باید با استفاده از فضای مجازی برگزار شود.

انتهای پیام/م.پ-1025

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تنها مرجع رسمی اخبار حوزه سلامت در استان

کلمات کلیدی:
استاندار.بوشهر     ستاد.مقابله.با.کرونا     ویروس.کرونا     استان.بوشهر     عبدالکریم.گراوند        

تاریخ بروز رسانی:   6 امرداد 1399

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >