بیرون رفتن از منزل جهت خرید مایحتاج روزانه مستلزم رعایت پروتکل‌های بهداشتی است

3 شهريور 1399
متخصص پزشکی اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: بیرون رفتن از منزل جهت خرید مایحتاج روزانه مستلزم رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی است.

دکتر سودابه محمدی افزود: چند ماهی است که کشور و استان ما با ویروس کرونا درگیر بوده و این ویروس خطرناک توانسته بسیاری از هم‌میهنان و هم‌شهریان ما را به کام مرگ ببرد.
وی تصریح کرد: برای غلبه بر این دشمن سلامتی نیاز است که تک تک ما در زندگی روزمره بسیار هوشمندانه رفتار کرده تا ضامن تندرستی خود و دیگران باشیم، به طور کلی هر چه تعامل ما با دیگران از فاصله نزدیک‍تر و در مدت زمان طولانی‌تری رخ دهد احتمال انتقال کووید 19 بیشتر است.
متخصص پزشکی اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بیان داشت: یکی از مکان‎هایی که ناچار به مراجعه به آن برای برآورده کردن نیازهای روزمره خود هستیم سوپرمارکت‌ها، میوه‌فروشی‌ها و سایر مراکز فروش مواد غذایی بوده و لازم است در هنگام مراجعه به این مکان‌ها بدانیم چگونه رفتار کنیم تا تندرستی خود و دیگران را در معرض خطر قرار ندهیم.
دکتر محمدی اظهار داشت: رعایت برخی نکات می‌تواند سلامت ما، خانواده و همشهریانمان را تامین کرده که از آن جمله می‌توان به طبخ مواد غذایی در منزل و عدم مراجعه به بیرون جهت تهیه غذای آماده است.
وی با اشاره به اینکه بیرون رفتن از منزل جهت خرید مایحتاج روزانه مستلزم رعایت پروتکل‌های بهداشتی است تاکید کرد: باید پیش از خرید کردن همه خریدهای ضروری را لیست کرده تا بتوانیم دفعات مراجعه برای خرید را کاهش دهیم درعین‌حال به تاریخ‌مصرف موادی که خریداری می‌کنیم دقت کنیم.
متخصص پزشکی اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: در صورت امکان از خرید آنلاین یا تحویل اقلام درب منزل استفاده کرده در غیر این صورت فردی از خانواده مسئولیت خرید را به عهده بگیرد که دارای بیماری زمینه‌ای، چاق و یا سالمند نباشد.
دکتر محمدی یادآور شد: اگر حال عمومی خوبی نداریم حتی اگر علائم جزئی مانند سرفه، تب خفیف و سردرد داریم خرید را به زمان دیگری موکول کرده یا از فرد دیگری بخواهیم این کار را برای ما انجام دهد.
وی با اشاره به اینکه تا حد امکان از بردن کودکان به فروشگاه خودداری کنیم تصریح کرد: ساعات خلوت شبانه‌روز را برای خرید اختصاص داده (مانند صبح زود یا آخر شب) و از مراجعه به مراکز خرید بزرگ مانند هایپرمارکت خودداری کنیم.
دکتر محمدی توصیه کرد: در صورت امکان به مراکز خریدی که خلوت‎تر هستند مراجعه کرده و مراکزی را برای خرید انتخاب کنیم که درزمینه پیشگیری و کنترل عفونت عملکرد بهتری دارند.
انتهای پیام/ م.ف10244
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تنها مرجع رسمی اخبار حوزه سلامت در استان

کلمات کلیدی:
کرونا     فرهنگ.سلامت     متخصص.پزشکی.اجتماعی     دکتر.سودابه.محمدی        

تاریخ بروز رسانی:   3 شهريور 1399

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >