معاون وزیر بهداشت:
مردم رسالت مهمی در کاهش شیوع کرونا دارند

6 شهريور 1399
معاون بهداشت وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت: با بررسی‌های علمی صورت گرفته دریافته‌ایم که با افزایش رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط مردم شاهد کاهش شیوع کرونا می‌شویم و این موضوع رسالت مهم مردم در کاهش شیوع این ویروس را برجسته کرده است.

دکتر علیرضا رئیسی در جلسه استانی ستاد کرونا در بوشهر گفت: زمانی که حضور مردم در محافل و اجتماعات بدون رعایت پروتکل‌های بهداشتی بیشتر می‌شود بیماری کرونا افزایش می‌یابد که این موضوع نشان از ارتباط مستقیم افزایش میزان بیماری با جدی نگرفتن هشدارهای بهداشتی دارد.
دکتر علیرضا رئیسی با تقدیر از متولیان حوزه سلامت استان بوشهر افزود: هرچند وضعیت کرونایی استان بوشهر در حال حاضر تا شرایط عادی فاصله دارد اما این استان در مقایسه با دیگر استان‌ها در زمان شیوع کرونا وضعیت مطلوب‌تری دارد.
وی بابیان اینکه استان بوشهر در سه ماه نخست شیوع بیماری کرونا در وضعیت سفید قرار داشت، گفت: شروع نقطه اوج این بیماری در استان بوشهر از اواسط خردادماه آغاز شد اما باهمت مدافعان سلامت، همراهی مردم و مسئولان استان امید می‌رود این وضعیت بهبود یابد.
دکتر رئیسی با اشاره به حضور تیم تخصصی معاونت بهداشت وزارت بهداشت در استان بوشهر برای بازدید از تمامی بیمارستان‌ها و آزمایشگاه‌های این استان، ادامه داد: وضعیت بیماران بستری در بخش‌های ویژه در کل کشور ازجمله موضوعاتی است که همواره موردتوجه و پایش ستاد ملی کرونا قرار دارد و خوشبختانه استان بوشهر در این زمینه آمار مطلوبی دارد.

وی تصریح کرد: تا کنون ۷۶۰۳ نفر براثر ابتلا به کرونا در بیمارستان‌های در استان بوشهر بستری‌شده‌اند و متأسفانه از این تعداد ۴۵۱ نفر جان خود را ازدست‌داده‌اند.
دکتر رئیسی با اشاره به درصد موارد فوتی در کشور خاطرنشان کرد: میزان میرایی افراد بستری در استان بوشهر ۵٫۹ درصد است که خوشبختانه این عدد از میانگین کشوری پایین‌تر است.
معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تصریح کرد: خدمات سازمان تبلیغات اسلامی در عرصه مقابله با کرونا و همراهی با مدافعان سلامت ستودنی است.
همراهی هیأت های مذهبی با ستاد مبارزه با کرونا ستودنی است
دکتر علیرضا رئیسی خاطرنشان ساخت: از ابتدای شیوع کرونا رعایت پروتکل‌های بهداشتی در نماز جمعه‌ها موردتوجه قرار گرفت و برای برگزاری ایام عزاداری سالار دشت کربلا نیز هیأت‌های مذهبی همراهی خوبی با ستاد ملی مقابله با کرونا دارند که جای قدردانی دارد.
وی عنوان داشت: با همراهی مردم در هفته‌های آینده روند ورودی بیماران کرونایی به بیمارستان‌ها اندکی کاهش خواهد یافت اما نگران سفرهای غیرضروری به شمال کشور هستیم که ممکن است این روند را تحت تأثیر قرار دهد.
افزایش سفر به شمال نگران‌کننده است
دکتر رئیسی بابیان اینکه نگرانی‌هایی در رابطه با افزایش سفرها وجود دارد خاطرنشان کرد: با بررسی انجام‌شده مسافرت‌ها به شمال افزایش‌یافته و روز گذشته جاده شمال پرترافیک بود، این در حالی است که مازندران یکی از کانون‌های آلوده در انتشار کرونا است که پس از برگشت مسافران به تهران مرکز پخش ویروس به سراسر کشور می‌شوند.
همکاری همه بیمارستان‌های استان بوشهر در مقابله با کرونا ضروری است
معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در بخش دیگری از سخنان خود در ستاد کرونای استان بوشهر با تقدیر از مسئولان دستگاه‌های اجرایی استان و صداوسیما گفت: استان بوشهر برای مقابله با کرونا نیازمند برنامه‌ریزی ویژه‌ای برای همراهی همه بیمارستان‌های غیر تابع دانشگاه علوم پزشکی است و همکاری بیمارستان‌های تأمین اجتماعی، نظامی، نفت و غیردولتی برای رسیدگی به بیماران کرونا ضروری است.
تأمین بخشی از زیرساخت‌های ضروری حوزه سلامت استان بوشهر تسریع می‌شود
دکتر علیرضا رئیسی با اشاره به تأمین دستگاه اکسیژن ساز برای بیمارستان‌های استان بوشهر خاطرنشان کرد: افزایش تهویه مطلوب در مراکز درمانی، افزایش کیت‌های آزمایشگاهی و توسعه بخش اورژانس و سی تی اسکن بیمارستان گنجی برازجان ازجمله مواردی است که سرعت بیشتری صورت خواهد گرفت.
معاون بهداشت وزیر بهداشت، درمانی و آموزش پزشکی کشور صبح روز پنجشنبه ۶ شهریورماه به‌اتفاق هیأتی از معاونین معاونت بهداشت وزارت و به‌منظور بررسی روند مقابله با ویروس کرونا از استان بوشهر بازدید به عمل آورد.
انتهای پیام/م.پ-1025

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تنها مرجع رسمی اخبار حوزه سلامت در استان

کلمات کلیدی:
معاون.وزیر     معاون.بهداشت     دکتر.رئیسی     بازید     ستاد.کرونا        

تاریخ بروز رسانی:   7 شهريور 1399

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >