هم‌زمان هفته دولت انجام گرفت؛
خانه بهداشت خیر ساز نورآباد از توابع بخش بوشکان شهرستان دشتستان افتتاح شد

11 شهريور 1399
هم‌زمان با هفته دولت خانه بهداشت نورآباد (خون)از توابع بخش بوشکان شهرستان دشتستان با حضور فرماندار و جمعی از مسئولین شهرستانی و محلی به صورت ویدئوکنفرانس افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان، فرماندار شهرستان دشتستان در این آیین ضمن تسلیت ایام سوگواری اباعبدالله الحسین (ع) و یاران باوفایش گفت: در دولت تدبیر و امید و با اجرایی شدن طرح تحول سلامت نگاه ویژه‌ای به زیرساخت‌ها در دو بخش بهداشت و درمان شده است.
فتح اله نوروزی اظهار داشت: با نوسازی و تجهیز مراکز بهداشتی و درمانی، خوشبختانه وزارت بهداشت به اهداف خود که همان ارتقای شاخص‌های سلامت است خیلی نزدیک شده است.
فرماندار شهرستان دشتستان افزود: در هر جامعه توسعه‌یافته‌ای، شاخص‌های سلامت در اولویت است و اصلاح سبک زندگی مردم و امید به زندگی از مهم‌ترین رکن این شاخص است که در بخش بهداشت با حضور بهورزان و مراقبین سلامت، امیدواریم به مورد انتظار برسیم.
وی خاطرنشان کرد: با توجه به شاخص‌های ارائه‌شده توسط شبکه بهداشت و درمان دشتستان، این شهرستان در ارتقای شاخص‌های بهداشتی پیشرفت‌های مطلوبی داشته است.
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان نیز اظهار داشت: خانه بهداشت نورآباد (خون)تحت پوشش مرکز خدمات جامع سلامت کلمه و از توابع بخش بوشکان شهرستان دشتستان است که به جمعیتی در حدود ۶۶۸ نفر خدمات بهداشتی ارائه می‌کند.
محمدحسین دریسی تصریح کرد: این پروژه خیر ساز با همکاری خیرین سلامت شهرستان دشتستان و از محل اعتبارات بانک ملت با دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر، به صورت مشترک در جهت افزایش زیرساخت‌های بهداشتی استان ساخت و تجهیز شد.
وی اظهار کرد: خانه بهداشت نورآباد (خون)با جمعیت ۶۶۸ نفر و با یک بهورز زن به ۱۹۴ خانوار ساکن در آن روستا خدمات بهداشتی ارائه می‌دهد.   
دریسی گفت: این خانه بهداشت با زیربنایی به مساحت ۸۵ مترمربع او با اعتبار ۳ میلیارد ریال احداث‌شده است که پس از ۱۲ ماه افتتاح و به بهره‌برداری رسید.   
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان دشتستان تأکید کرد: در خانه‌های بهداشت، مردم خدماتی همچون مراقبت‌های پیش از بارداری، مراقبت‌های بارداری و پس از زایمان، مراقبت و واکسیناسیون کودکان، پایش‌های سلامتی برای سنین مختلف، مراقبت از بیماران مبتلا به بیماری‌های غیر واگیر مانند دیابت و فشارخون، بیماریابی در زمینه بیماری‌های واگیر، معاینات ابتدایی دهان و دندان توسط بهورزان دریافت می‌کنند.   

انتهای پیام/ س.غ- ۳۰۳۰
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تنها مرجع رسمی اخبار حوزه سلامت در استان

کلمات کلیدی:
افتتاح     هفته.دولت     فرماندار     فتح‌اله.نوروزی     محمدحسین.دریسی     شبکه.بهداشت.درمان    
شهرستان.دشتستان     خانه.بهداشت.نورآباد    

تاریخ بروز رسانی:   11 شهريور 1399

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >