رئیس مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج‌فارس بوشهر خبر داد:
مشاوره تلفنی روان‌شناسی در مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج‌فارس بوشهر راه‌اندازی شد

15 شهريور 1399
رئیس مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج‌فارس بوشهر از راه‌اندازی مشاوره تلفنی روان‌شناسی و ایجاد گروه پیام‌رسان همدل با پیشگامان سلامت در این مرکز خبر داد.

دکتر عاطفه اسفندیاری در گفت‌وگو با روابط عمومی مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج‌فارس بوشهر گفت: با توجه به همه‌گیری بیماری کووید ۱۹ و وجود نگرانی و اضطراب ناشی از ترس ابتلا به این بیماری و افزایش تعداد بیماران بستری و به‌مرورزمان ضرورت مداخلات روان‌شناختی در جهت کنترل تنش‌های روانی جامعه غیرقابل‌اجتناب است.
وی تصریح کرد: با تمهیدات تیم مدیریتی این مرکز و هماهنگی به‌عمل‌آمده با روانشناسان مجرب بیمارستان، تیم حمایت روانی از کارکنان بیمارستان تشکیل شد.
 رئیس مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج‌فارس بوشهر خاطرنشان کرد: خدمات حمایتی روانشناسان در این تیم شامل ایجاد گروه همدل پیشگامان سلامت در فضای مجازی و ارائه خدمات روان‌شناختی تلفنی و حضوری به بیماران و کارکنان متقاضی است.
رئیس واحد توسعه پژوهش‌های بالینی مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج‌فارس بوشهر نیز گفت: با توجه به لزوم رعایت فاصله‌گیری اجتماعی، در خانه ماندن جهت پیشگیری از انتقال بیماری، الزام به قرنطینه یا بستری در بیمارستان دسترسی به مشاوره حضوری میسر نبوده و ارائه خدمات مشاوره به صورت تلفنی یا مجازی در اولویت است.
دکتر جمیله کیانی عنوان کرد: شیوع بیماری‌هایی مانند همین کرونا ویروس جدید ترسناک است و می‌تواند روی سلامت روان شما تأثیر منفی داشته باشد، همین استرس و نگرانی شما را بیشتر در معرض خطر قرار می‌دهد، بنابراین، در کنار مراقبت‌های بهداشتی برای حفظ سلامت جسمی خود باید مراقب سلامت روان خود نیز باشید.
وی بیان کرد: برای مراقبت از سلامت روان خود باید اخبار را تنها از سایت سازمان بهداشت جهانی و منابع بهداشت و درمان کشور خود پیگیری کنید.
دکتر کیانی اظهار داشت: شایعه و حرف‌های ضد و نقیض اضطراب شما را بیشتر می‌کند، این در حالی است که دریافت اطلاعات خود مراقبتی صحیح، به شما این احساس را می‌دهد که اوضاع در کنترل است.
وی با بیان اینکه مراقب سلامت روان کودکان باشید گفت: در زمان استرس، از حال دوستان و آشنایان خود باخبر شوید و از حمایت عاطفی آنان بهره‌مند شوید.
رئیس واحد توسعه پژوهش‌های بالینی مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج‌فارس بوشهر افزود: زمانی که در خانه قرنطینه شده‌اید یا توصیه‌شده است از خانه خارج نشوید برای دوری از استرس در زمان شیوع بیماری‌هایی نظیر کرونا، احساس کسالت، خستگی و افسردگی طبیعی است.
وی تصریح کرد: روز خود را به بخش‌های کوچک‌تر تقسیم کنید و برنامه کامل و منظمی داشته باشید، اجازه ندهید بیکاری روز شما را پر کند، حتی اگر در خانه هستید و به‌طور موقت کار نمی‌کنید، روز را با برنامه دیگری مانند فیلم دیدن یا کتاب خواندن پر کنید.
دکتر کیانی اظهار داشت: هر کسی که سرفه می‌کند، کرونا ندارد. هر کسی که کمی بی‌حال به نظر می‌رسد، دچار بیماری عفونی نیست. این فرضیه‌سازی و قضاوت کردن افراد شما را بیشتر از قبل نگران می‌کند.
وی بیان کرد: از اصول پیشگیری مانند زدن ماسک، استفاده از دستکش و ضدعفونی دست‌ها پیروی کنید، اما بیش از حد نگران نباشید.
رئیس واحد توسعه پژوهش‌های بالینی مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج‌فارس بوشهر خاطرنشان کرد: برنامه خدمات مشاوران جهت دریافت خدمات مشاوره در هر روز یک نفر روانشناس آماده پاسخگویی تلفنی یا پیامکی به شما عزیزان است که می‌توانید به منظور هماهنگی زمان مشاوره روزانه با افراد معرفی‌شده هماهنگ کنید.
برنامه خدمات مشاوران جهت دریافت خدمات مشاوره در مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج‌فارس بوشهر:
روزهای شنبه و سه‌شنبه لیلا شیرگانی
روز یکشنبه خدیجه خاتون مروج
روزهای دوشنبه و چهارشنبه دکتر جمیله کیانی
روز پنجشنبه دکتر علیرضا بی‌باک
روز جمعه سمیه سلطانی

انتهای پیام / ر.ک ۴۰۷۰روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تنها مرجع رسمی اخبار حوزه سلامت در استان

کلمات کلیدی:
بیمارستان.شهدای.خلیج.فارس.بوشهر     دکتر.عاطفه.اسفندیاری     مشاوره.تلفنی    

تاریخ بروز رسانی:   15 شهريور 1399

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >