در گفت‌وگو با زوج بهورز جمی مطرح شد:
شوق خدمت به مردم محروم روستا دلیل انتخاب شغل بهورزی بوده است/ نجات جان دو کودک شیرین‌ترین خاطره دوران خدمتم بود

16 شهريور 1399
حسین و لیلا بادین دو زوج بهورز جمی هستند که در خانه بهداشت روستای حسین‌آباد شهرستان جم مشغول خدمت‌رسانی به مردم هستند.

به مناسبت روز بهورز، به سراغ این زوج بهورز جمی رفتیم تا گپ و گفتی با آن‌ها داشته باشیم.
حسین بادین از خودش می‌گوید: حدود ۲۵ سال است که با دختر عموی‌ام ازدواج کرده‌ایم و دارای ۳ فرزند هستیم.
ابتدا در حراست منطقه نار و کنگان مشغول به کار بودم، ولی شوق خدمت به مردم باعث شد در آزمون جذب بهورز برای خانه بهداشت محل زندگی‌ام شرکت کنم و پس از قبولی، در سال ۷۹ در خانه بهداشت روستای حسین‌آباد مشغول به کار شدم.
از انتخاب شغل بهورزی پشیمان نیستم و به دلیل شوق خدمت به مردم محروم روستا، همواره در پی حل مشکلات آن‌ها بوده‌ام.
در این سال‌ها دو بار بهورز نمونه کشوری، سه بار کارمند نمونه شبکه بهداشت و درمان جم و بیش از ۱۰ باز نیز بهورز نمونه استان و شهرستان شدم.
شغل بهورزی سختی‌های خاص خودش را دارد و تمامی خدمات سطح اول بهداشت و درمان را در خانه‌های بهداشت روستایی اجرا می‌کنند.
بادین از شیرین‌ترین خاطره‌اش از دوران بهورزی می‌گوید: در اوایل کارم بود که به روستای دوتوسور یکی از روستای قمر تحت پوشش رفتم که در حین معاینه متوجه ابتلای دو فرزند یک خانواده به بیماری پنومونی شدم که دارای تنفس تند هستند و پس از مشورت با پزشک مرکز، داروهای تجویزشده را در اولین فرصت به آن‌ها تحویل دادم و پس از طی شدن دوره درمان و پیگیری روزانه، خوشبختانه بهبودی کامل یافتند، این در حالی بود که درگذشته دو فرزند این خانواده نیز به علت عفونت‌های حاد تنفسی فوت کرده بودند.
حسین بادین از اراده خودش برای ادامه تحصیل می‌گوید: با رتبه ۳ کشوری در رشته بهداشت عمومی دانشگاه شیراز قبول شدم که به علت شرایط شغلی، قادر به تحصیل و حضور مستمر در دانشگاه دولتی نبودم و هم‌اکنون دانشجوی ترم آخر رشته بهداشت عمومی در دانشگاه آزاد فیروزآباد هستم.
لیلا بادین از شغل بهورزی می‌گوید: ۲۷ سال است در خانه بهداشت حسین‌آباد مشغول به فعالیت هستم و در سال ۸۹ به عنوان بهورز نمونه کشوری انتخاب شدم.
به کمک همسرم تلاش کرده‌ایم مسائل درون خانوادگی را به محل کار وارد نکنیم و همواره در ارائه خدمات به مردم روستا کوشش کرده‌ایم و سعی کرده‌ایم در حوزه کاری مکمل همدیگر باشیم.
در زمان‌هایی که در مرخصی بوده‌ام، همسرم با تلاش مضاعف، خدمات را در خانه بهداشت ادامه می‌داد تا جای خالی من مانع از خدمت‌رسانی به مردم نشود.
بادین از خواسته‌های جامعه بهورزان گفت: اضافه شدن دوره ۲ ساله آموزشی بهورزی به سنوات خدمت، افزوده شدن شغل بهورزی به عنوان مشاغل سخت و فراهم کردن شرایط ادامه تحصیلی از خواسته‌های به حق جامعه بهورزان است.
در پایان امیدوارم که هرچه زودتر راه درمان قطعی برای ویروس کرونا پیدا شود تا بیش از این شاهد جان باختن انسان‌ها و کادر سلامت نباشیم.
انتهای پیام/ م.م ۳۰۲۰
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تنها مرجع رسمی اخبار حوزه سلامت در استان

کلمات کلیدی:
بهورز     شبکه.بهداشت.درمان.جم     حسین.بادین     لیلا.بادین     روستای.حسین.آباد     روز.بهورز    

تاریخ بروز رسانی:   16 شهريور 1399

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >