مسئول دفتر نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
دفاع مقدس باید به عنوان درس نامه در دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه تدریس شود

2 مهر 1399
مسئول دفتر نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: دوران دفاع مقدس باید به عنوان درس نامه در دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه تدریس شود.

حجت‌الاسلام و المسلمین عباس دشتی در حسینیه مجازی دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهار داشت: دفاع مقدس گنجینه‌ای بی‌نظیر و گران‌بهایی از حماسه، ایثار و از خود گذشتگی بهترین فرزندان این سرزمین در راه دفاع از اسلام بود.
وی با بیان اینکه امروز ۴۰ سال از آغاز تجاوز دشمن به خاک ایران اسلامی می‌گذرد تصریح کرد: دفاع مقدس برگرفته از قیام سیدالشهدا و متأثر از فرهنگ غنی عاشورا است.
حجت‌الاسلام و المسلمین دشتی اضافه کرد: رزمندگان و شهدا با تأسی از فرهنگ عاشورایی، حماسه‌ای بزرگ را خلق کردند که در تاریخ بشریت بی‌نظیر بود.
مسئول دفتر نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: دوران دفاع مقدس، به عنوان دوران فداکاری و ایثار ملت سرافراز ایران اسلامی که به تعبیر مقام معظم رهبری بزرگترین آزمایش ملت ایران در آن شکل گرفت را باید به نسل جوان جامعه بازگو و تبیین نماییم.
وی بیان کرد: همه ما در هر جایگاه و مقامی باید برای حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس تلاش کنیم و امروز تکلیف یکایک مسئولان، حفظ و نشر ارزش‌های دفاع مقدس است.
حجت‌الاسلام و المسلمین دشتی اضافه کرد: دفاع مقدس باید به عنوان درس نامه در دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه تدریس شود چون دانشگاه انقلابی اگر می‌خواهد یک حرکت پرشتابی داشته باشد و انسان‌هایی را در طراز مکتب اسلام و منطبق با آرمان‌های سیدالشهدا (ع) تربیت کند باید با مبانی دفاع مقدس آشنا باشد
وی افزود: امروز نه تنها آمریکا بلکه متحدانش نیز به‌شدت از فرهنگ عاشورایی که در واقع رمز پیروزی ایران اسلامی در دوران ۸ سال دفاع مقدس و نیز رمز موفقیت و پیروزی نیروهای جهادی اسلامی در منطقه است، وحشت دارند.
مسئول دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان خاطرنشان کرد: آمریکا می‌داند تا زمانی که فرهنگ دفاع مقدس ما به واسطه الگو گیری نیروهای جهادی اسلامی در منطقه نمود دارد، نمی‌توانند به اهداف خود علیه مسلمانان دست پیدا کند.
حسینیه مجازی دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر به مناسبت ایام حزن و سوگواری سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و یاران با وفای ایشان و نیز چهلمین سالگرد گرامیداشت هفته دفاع مقدس برگزار شد.


انتهای پیام/ م.غ ۱۰۲۳

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تنها مرجع رسمی اخبار حوزه سلامت در استان


کلمات کلیدی:
حسینیه.مجازی     حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین.عباس.دشتی     دفتر.نهاد.رهبری        

تاریخ بروز رسانی:   2 مهر 1399

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >