چهارمین و پنجمین ایثار ماندگار در سال ۹۹؛
دو دشتستانی فرشته نجات هم‌وطنان نیازمند به دریافت عضو شدند

6 مهر 1399
مسئول واحد فراهم آوری عضو پیوندی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: با ایثار ۲ شهروند دشتستانی در سحرگاه ششم مهرماه و انجام چهارمین و پنجمین عمل اهدا عضو استان بوشهر در سال ۹۹، چندین هم‌وطن نیازمند به دریافت عضو به زندگی سلامی دوباره دادند.

علیرضا باقری به خبرنگار وبدا در بوشهر گفت: با اعلام رضایت خانواده نوع‌دوست نوجوان ۱۸ ساله دشتستانی، پس از تأیید مرگ مغزی زنده‌یاد محمد شریف فرخی که براثر تصادف در بیمارستان بستری بود، نخستین عمل برداشت عضو انجام شد.
وی افزود: کبد و ۲ کلیه زنده‌یاد فرخی برای پیوند به هم‌وطنان در انتظار دریافت عضو برداشت شد.
باقری ادامه داد: پس از اتمام عمل نخست، دومین عمل برداشت عضو نیز با اعلام رضایت خانواده ایثارگر زنده‌یاد حسین‌علی حق‌شناس، پدری ۵۱ ساله، که براثر سکته مغزی در بیمارستان گنجی برازجان بستری بود کبد و ۲ کلیه وی نیز برای پیوند به هم‌وطنان نیازمند به دریافت عضو برداشت شد.
باقری اظهار داشت: با ایثار ماندگار خانواده‌های فرخی و حق‌شناس، ۶ هم‌وطن در بیمارستان بوعلی سینای شیراز به زندگی سلامی دوباره دادند.
مسئول واحد فراهم آوری عضو پیوندی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خاطرنشان کرد: یک بیمار مرگ مغزی می‌تواند جان یک تا ۸ بیمار نیازمند به عضو را نجات دهد و پس آغاز مرگ مغزی تنها ۱۴ روز و یا کمتر برای موافقت خانواده با اهدا عضو فرصت وجود دارد.

انتهای پیام/م.پ-1025

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تنها مرجع رسمی اخبار حوزه سلامت در استان

کلمات کلیدی:
ایثار.ماندگار     چهارمین     پنجمین     استان.بوشهر     دشتستان     علیرضا.باقری    
پیوند.اعضا    

تاریخ بروز رسانی:   6 مهر 1399

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >