رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
حضور طلاب و مُبلغان سلامت در بیمارستان‌های کرونایی استان بسیار مهم و کمک‌کننده بوده است/ گزارش تصویری

14 مهر 1399
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: نقش طلاب و مُبلغان سلامت در بیمارستان‌های کرونایی استان بسیار مهم و کمک‌کننده بوده و حضور در کنار بیماران مبتلا به کرونا احتمال ابتلای بالایی را دارد که نشان از خود گذشتی این عزیزان است.

دکتر سعید کشمیری در کارگاه ارتقا علمی ائمه جماعات دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: ۸ ماه از شروع بیماری کووید۱۹ در کشور گذشته و ما شاهد ازخودگذشتگی‌ها و فداکاری‌های همه اقشار جامعه بوده‌ایم و طلاب و ُمبلغان نیز قسمت مهمی از کار را بر عهده داشته‌اند.
وی ضمن تقدیر از مَبلغان سلامت و طلاب که غسل و خاک‌سپاری میت را با رعایت پروتکل‌های بهداشتی انجام می‌دهند تصریح کرد: شما یار و همراه مدافعان سلامت بوده و سهم بسیار زیادی در مواجهه با ویروس کرونا بر عهده داشته‌اید که بدون شک یکی از سخت‌ترین کارها است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بیان داشت: در استان بوشهر بیش از سیزده هزار نفر به کرونا مبتلا شده‌اند که باید با برنامه‌ریزی مناسب و اتخاذ تدابیر صحیح این اپیدمی و همه‌گیری را کنترل کنیم.
دکتر کشمیری اظهار داشت: استان بوشهر در خصوص رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کشور در جایگاه مناسبی قرار داشته و توصیه می‌شود بیش‌ازپیش این دستورالعمل‌های بهداشتی جدی گرفته شود.
وی خاطرنشان کرد: ما باید منابع تولید بیماری را کاهش دهیم، زیرا با بالا بردن امکانات پزشکی، اضافه کردن تعداد پرستار و توسعه بخش‌های بیمارستانی کاری از پیش نخواهیم برد و تولید بیماری در جای خود باقی خواهد ماند.
دکتر کشمیری افزود: هرچند که ابتلای بیماران در استان بوشهر به‌صورت انفجاری و افزایشی نیست اما باید سعی شود همین مقدار را نیز کنترل کرده و به حداقل برسانیم.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به اینکه داشتن روحیه در بهبودی بیماران از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است گفت: حضور شما مُبلغان سلامت و طلاب موجب آرامش و کمک به روحیه بیماران، تسکین دردهای آنان و کمک به کادر درمان خواهد بود.
دکتر کشمیری بیان داشت: وظیفه خود دانسته از طرف دانشگاه، هیات رییسه، مردم، همکاران، پرستاران و پزشکان از شما تقدیر کرده و حضور دائمی و شبانه‌روزی در این شرایط سخت کار بسیار طاقت‌فرسایی بوده و تلاش‌های شما را ارج نهاده و اجر شما در پیشگاه خداوند محفوظ خواهد بود.
در ادامه از مُبلغان سلامت، طلاب و مجاهدین ستاد اقامه نماز دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در ایام کرونا تقدیر شد.
کارگاه ارتقا علمی ائمه جماعات دانشگاه علوم پزشکی بوشهر صبح دوشنبه ۱۴ مهرماه با حضور کارشناسان فرهنگی و مدیران تبلیغی ستاد اقامه نماز بیمارستان‌ها و شبکه‌های بهداشتی و درمانی و نیز ۲ نفر از اساتید برجسته اعزامی از قم در سالن اجتماعات این دانشگاه برگزار شد.
انتهای پیام/ م.ف۱۰۲۴

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تنها مرجع رسمی اخبار حوزه سلامت در استان

کلمات کلیدی:
کارگاه.ائمه.جماعات     دکتر.سعید.کشمیری     دفتر.نهاد.رهبری        

تاریخ بروز رسانی:   14 مهر 1399

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >