رییس شبکه بهداشت و درمان جم:
لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مراسم اربعین/مردم مراقب موج سوم کرونا باشند

15 مهر 1399
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم بر لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مراسم اربعین گفت: مردم مراقب موج سوم کرونا باشند.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان جم، احمد قاسمی با اشاره به آغاز موج سوم کرونا در کشور اظهار داشت: موج دوم ویروس کرونا نشان داد که هیچ یک از گروه سنی در برابر این بیماری ایمن نیستند.
وی تصریح کرد: ویروس کرونا پس از انتقال، در بدن هر بیماری واکنش‌های متفاوتی دارد و در چنین وضعیتی و تنها راهکار مناسب برای پایین آوردن سطح انتقال، رعایت پروتکل‌های بهداشتی است.
قاسمی با اشاره به افزایش ابتلاهای خانوادگی در موج دوم کرونا، عنوان کرد:‌ در موج دوم بیشتر شاهد ابتلای درون خانواده‌ای و افراد حاضر در دورهمی ها به ویروس کرونا بودیم و این مسئله به دلیل رهاسازی پروتکل‌ها در آن‌ها اتفاق افتاده که نیازمند کنترل و مدیریت جدی‌تر در موج سوم است.
دبیر ستاد مقابله با کرونای جم با بیان اینکه تاکنون ۵۸۱ نفر مورد مثبت کرونا در شهرستان جم شناسایی‌شده است اظهار داشت: در شرایط فعلی، طبق بررسی‌ها میانگین رعایت پروتکل‌های بهداشتی در واحدهای صنفی حدود ۸۴ درصد است که نباید عادی‌سازی رفتاری در سطح جامعه رواج پیدا کند.
وی با تأکید بر اینکه ایمنی گله‌ای دیگر کاربردی ندارد گفت: در استان‌هایی که در اسفند و فروردین به‌شدت درگیر بودند، پس از گذر از دومین موج، الآن مجدداً وارد فاز سوم و وضعیت قرمز شدند و ویروس کرونا متأسفانه همچنان جولان می‌دهد.
قاسمی با اشاره به اینکه در حال ورود به فاز مشترک آنفولانزا و کرونا هستیم، گفت: علائم کرونا و آنفولانزا شباهت زیادی باهم دارند که افراد باید مراقب باشند.
وی با تأکید بر اینکه طبق مصوبه ستاد کرونا در شهرستان جم مراسم اربعین به صورت پیاده‌روی برگزار نمی‌شود افزود: در صورت برگزاری مراسم اربعین صرفاً در اماکن و فضاهای باز باشد و رعایت فاصله‌گذاری و تجمعات حداقلی از هر طرف حداقل دو متر، عدم توزیع نذورات و غذای گرم، ضدعفونی مکان‌های برگزاری مراسم، ممنوعیت جابه‌جایی هیئت‌ها و دسته روی و ضرورت استفاده از ماسک از مهم‌ترین دستورالعمل‌های ستاد مقابله با کرونا است.
رییس شبکه بهداشت و درمان جم بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی و پوشش ماسک از سوی مردم تأکید کرد و گفت: مردم همچنان استفاده از ماسک و رفتارهای بهداشتی را جدی بگیرند، از تجمعات و رفت‌وآمدهای غیرضروری پرهیز کنند، چراکه در وضعیت شکننده‌ای قرار داریم و اگر این موج سوم در شهرستان شکل بگیرد با افزایش بالای موارد بستری و مرگ همراه خواهیم بود.


انتهای پیام/ م.م ۳۰۲۰

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تنها مرجع رسمی اخبار حوزه سلامت در استان


کلمات کلیدی:
موج.سوم.کرونا     احمد.قاسمی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.جم    

تاریخ بروز رسانی:   15 مهر 1399

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >