استاندار بوشهر:
چادر زدن در پارک‌ها و کنار سواحل استان بوشهر ممنوع است/ افزایش روند ابتلا و بستری در بیمارستان‌ها به دلیل رعایت نکردن دستورالعمل‌های بهداشتی

21 مهر 1399
استاندار بوشهر:
چادر زدن در پارک‌ها و کنار سواحل استان بوشهر ممنوع است/ افزایش روند ابتلا و بستری در بیمارستان‌ها به دلیل رعایت نکردن دستورالعمل‌های بهداشتی

عبدالکریم گراوند عصر یکشنبه در نشست ستاد کرونا در استان بوشهر اظهار داشت: اصناف استان بوشهر در صورت رعایت پروتکل‌های بهداشتی تعطیل نمی‌شوند.
استاندار بوشهر با اشاره به اهمیت رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در کاهش ابتلا به کرونا، گفت: بهترین راهکار برای مقابله با کرونا و کاهش تعداد مبتلایان، افراد بستری و فوتی‌ها، رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی است.
وی تصریح کرد: در راستای حفظ سلامت و رعایت موارد بهداشتی چادر زدن در پارک‌ها و کنار سواحل این استان تا زمانی که وضعیت بیماری کرونا به این صورت روند افزایشی دارد همچنان ممنوع است.
شرط باز بودن سواحل رعایت فاصله اجتماعی و اجرای دستورالعمل‌های بهداشتی است
گراوند با اشاره به تغییر شرایط جوی گفت: باز بودن سواحل برای استفاده مردم در گرو رعایت فاصله اجتماعی و اجرای دستورالعمل‌های بهداشتی است در غیر این صورت مجبور به بستن سواحل هستیم.
وی یادآور شد: همچنین شهرداری نسبت به کنترل دستورالعمل‌های بهداشتی در اتوبوس‌ها اقدام کنند و یک نفر را برای کنترل رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک قرار دهند.
استاندار بوشهر در خصوص فعالیت تالارهای پذیرایی گفت: باید با دستورالعمل‌های مشخص و نظارت لازم تالارهای پذیرایی را کنترل و اجازه فعالیت به آنها داده شود چون در غیر این صورت بسیاری از مراسم‌ها در خانه‌ها برگزار می‌شود که این خود به شیوع بیماری کمک می‌کند.
وی اضافه کرد: کنترل دستورالعمل‌های بهداشتی در مطب‌ها، داروخانه‌ها، دفاتر پیشخوان، تعطیلی دوهفته‌ای هر کلاس درسی که معلم و دانش آموزان آن مبتلا به بیماری شدند و ملاقات مجازی زندانیان مورد تأکید است.
افزایش روند ابتلا و بستری در بیمارستان‌ها به دلیل رعایت نکردن دستورالعمل‌های بهداشتی
گراوند بابیان اینکه هزینه توجه و رعایت نکردن دستورالعمل‌های بهداشتی در شرایط کرونایی امروز، از دست دادن عزیزانمان است افزود: افزایش روند ابتلا و بستری در بیمارستان‌ها به دلیل رعایت نکردن دستورالعمل‌های بهداشتی است.
گراوند بابیان اینکه با همکاری همه بخش‌های جامعه و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی امکان مدیریت بیماری کرونا وجود دارد، اضافه کرد: در شرایط کنونی و با توجه به شروع پیک سوم شیوع ویروس کرونا در کشور تنها واکسن و راه‌حل مقابله با این بیماری و خلوت شدن بیمارستان‌ها استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی است که باید موردتوجه قرار گیرد.
وی تصریح کرد: هدف از اعمال محدودیت‌های اخیر کنترل هر چه بیشتر بیماری و کمک به باز توانی بیمارستان‌ها و آماده کردن امکانات بیمارستانی است و در صورت نیاز این محدودیت‌ها تمدید خواهند شد.
گراوند با اشاره به تعطیل نشدن برخی صنف‌ها با اجرای محدودیت‌های اخیر و ادامه فعالیت‌های اقتصادی گفت: بر اساس گزارش مثبت بازرسان، صنف‌هایی که دستورالعمل‌های بهداشتی را به‌طور کامل رعایت کرده‌اند ازجمله آرایشگاه‌ها تعطیل نشده‌اند.
وی با اشاره به دهه آخر صفر گفت: با توجه به شرایط سخت بیماری در استان‌های دیگر به خصوص مشهد مقدس و آمار بالای مبتلایان و بستری‌ها برگزاری هرگونه راهپیمایی به سمت این استان فراهم نیست.
گراوند از مدیران دستگاه‌های اجرایی خواست به هر کارمندی که نشانه‌ای از بیماری داشت الزام کنند که آزمایش دهد و بعد از استراحت و درمان به محل کار خود بازگردد و یادآور شد: در این مدت دانشگاه وظیفه دارد بلافاصله به محل کار آن کارمند اطلاع دهد تا به این وسیله از ایجاد زنجیره بیماری پیشگیری شود.
استاندار بوشهر خاطرنشان کرد: در زمان حاضر روند رعایت پروتکل‌های بهداشتی در استان خوب است اما تا رسیدن به شرایط مطلوب هنوز فاصله زیادی وجود دارد.

انتهای پیام/ م.غ ۱۰۲۳

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تنها مرجع رسمی اخبار حوزه سلامت در استان

کلمات کلیدی:
ستاد.مبارزه.با.کرونا     استاندار     گراوند    

تاریخ بروز رسانی:   22 مهر 1399

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >