معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر:
سهل‌انگاری باعث طغیان دوباره کرونا می‌شود

22 مهر 1399
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر گفت: تجربه نشان می‌دهد هرکجا ساده و سهل‌انگاری در خصوص بیماری صورت بگیرد، بیماری به سرعت منتشر می‌شود.

مجید خورشیدی در نشست شورای اطلاع‌رسانی استان بوشهر اظهار داشت: با توجه به روند افزایش ابتلا به کرونا در دنیا، توجه به دستورالعمل‌های بهداشتی و رعایت اصول پیشگیری تنها واکسن این بیماری به شمار می‌رود.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر گفت: شواهد نشان می‌دهد بیماری در حال بازگشت دوباره است و در برخی استان‌ها شدت بیماری بیشتر و در برخی کمتر است.
وی بیان کرد: با توجه به رعایت دستورالعمل‌های پیشگیرانه و پروتکل‌های بهداشتی شیب افزایشی بیماری در استان بوشهر کنترل شده است، اما تجربه نشان می‌دهد هرکجا ساده و سهل‌انگاری در خصوص بیماری صورت بگیرد، بیماری به سرعت منتشر می‌شود.
خورشیدی اضافه کرد: در این شرایط همه افراد باید فرض را بر آلودگی خود بگذارد و از دیگران فاصله بگیرد به این صورت امکان کنترل و قطع زنجیره بیماری وجود دارد.
بیشتر انتقال بیماری کرونا از دورهمی‌های خانوادگی است
وی یادآور شد: بر اساس نظر دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر در زمان حاضر بیشتر انتقال بیماری ناشی از دورهمی‌های خانوادگی است که باید مردم نسبت به حضور در این تجمع‌ها توجه بیشتری داشته و به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی توجه لازم را داشته باشند.
خورشیدی اضافه کرد: استان بوشهر امروز در زمینه استفاده از ماسک استان نخست کشور و در زمینه رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی نیز جزو برترین‌ها است اما باید همچنان نسبت به رعایت پروتکل‌ها حساسیت و دقت لازم وجود داشته باشد.
دستگاه‌های اجرایی از پرتال و پرتابل خود برای اطلاع‌رسانی در خصوص کرونا استفاده کنند
وی از همه دستگاه‌های اجرایی خواست از پرتال و پرتابل خود برای اطلاع‌رسانی در زمینه بیماری کرونا استفاده کنند زیرا متولی مقابله به این بیماری تنها دانشگاه علوم پزشکی نیست بلکه همه دستگاه‌های اجرایی هستند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر همچنین از اصحاب رسانه به دلیل اطلاع‌رسانی به‌موقع و شفاف در زمینه ویروس کووید ۱۹ و نقش آنها در ارتقای سواد سلامت جامعه در کنار کادر بهداشت و درمان تقدیر کرد و ادامه داد: اصحاب رسانه در کنار کادر بهداشت و درمان برای اطلاع‌رسانی به مردم در زمینه این بیماری خطرناک گام برداشته و همچنان در صحنه حضور دارند.
خورشیدی درباره حادثه ناگوار پیش‌آمده برای دانش‌آموز دیری گفت: انتشار چنین اخباری سلامت روان جامعه را خدشه‌دار می‌کند و دفتر امور اجتماعی با همکاری بهزیستی در کنار دستگاه قضایی و نیروی انتظامی مسئله را بررسی و اطلاع‌رسانی شفاف باهدف پیشگیری از پیامدهای سوء این حادثه صورت گیرد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر خاطرنشان کرد: افرادی که در فضای مجازی فعالیت می‌کنند، مرتکب بداخلاقی نشوند و به این وسیله اعتبار مطلبی که منتشر می‌کنند را ضایع نکنند.

انتهای پیام/ م.غ ۱۰۲۳

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تنها مرجع رسمی اخبار حوزه سلامت در استان

کلمات کلیدی:
نشست     شورای.اطلاع.رسانی     مجید.خورشیدی     استانداری    

تاریخ بروز رسانی:   22 مهر 1399

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >