رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان:
3500 مأموریت توسط اورژانس 115 شهرستان دشتستان در سال جاری صورت گرفته است

28 مهر 1399
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان از انجام سه هزار و 619 مأموریت در نیمه نخست سال جاری توسط ناوگان اورژانس 115 شهرستان خبر داد.

ماریا خویشدوست در نشست با نیروهای فوریت‌های پزشکی و اورژانس 115 شهرستان دشتستان گفت: نیروهای اورژانس از زحمت‌کشان حوزه بهداشت و درمان هستند که نمی‌توان خدمات آنها را در دوران کرونا نادیده گرفت و به عنوان خط مقدم درمان، تأثیر زیادی در پیشگیری از تشدید آسیب‌ها و بیماری‌ها داشته و با انجام اقدامات حیاتی نقش به سزایی در کاهش مرگ‌ومیر ایفا کرده‌اند.
خویش دوست افزود: در ایام کرونا اورژانس ۱۱۵ همچون گذشته در کنار سایر وظایف و مأموریت‌های خود به بیماران مشکوک و مبتلا به کرونا خدمت‌رسانی کرده‌اند که در همین راستا با توجه به فشار مضاعف تعدادی از همکاران فوریت‌های پزشکی نیز به کووید ۱۹ مبتلا شده‌اند ولی با ایثار و تلاش مضاعف همکاران مانع از کاهش خدمات اورژانس ۱۱۵ به بیماران و مصدومین گردیده‌اند.
وی بیان کرد: با توجه به وظیفه‌ای که نیروهای اورژانس در قبال خدمت‌رسانی به مردم دارند، شاید رعایت تمام اصول ایمنی مانند رعایت فاصله اجتماعی امکان‌پذیر نباشد ولی این نیروهای پرتلاش، آگاهانه و بی‌منت وارد این میدان شده و باجان فشانی از ارائه هیچ خدمتی به همنوعان دریغ نکرده‌اند.
خویش دوست تصریح کرد: از زمان شیوع بیماری کرونا تاکنون، 153 بیمار کرونایی توسط آمبولانس‌های اورژانس 115 با رعایت تمام پروتکل‌های بهداشتی جهت بیمار و همراه به مراکز درمانی اعزام‌شده‌اند.
رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان تصریح کرد: نیروهای اورژانس به دلیل ارتباط تنگاتنگی که با مصدومین و بیماران در حین فعالیت و مأموریت‌ها دارند، احتمال بیشتری وجود دارد که به بیماری کرونا مبتلا شوند و باید تمام موارد بهداشتی از قبیل پوشیدنان، ماسک، شیلد، ضدعفونی کردن آمبولانس‌ها به صورت مکرر و حفظ فاصله اجتماعی تا حد امکان با بیمار را رعایت کرده و موردتوجه قرار دهند.
مسئول اورژانس ۱۱۵ دشتستان نیز گفت: شهرستان دشتستان دارای ۱۰ پایگاه اورژانس شهری و جاده‌ای و ۱۶ آمبولانس است که با تمام امکانات مشغول به خدمت‌رسانی می‌باشند.
حمیدرضا شبانکاره افزود: از ابتدای شیوع کرونا، اورژانس ۱۱۵ در کنار سایر همکاران بهداشت و درمان به بیماران مبتلا به کووید ۱۹ خدمت‌رسانی کرده‌اند و همچنین در راستای ارتقا سطح آگاهی آموزش به عموم مردم و پرسنل اداره‌ها در مورد کرونا و کمک‌های اولیه صورت گرفته است
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان با همراهی مسئول حراست، مسئول اورژانس ۱۱۵ دشتستان، کارشناسان نظارت بر درمان ستاد شبکه بهداشت و درمان از پایگاه‌های اورژانس 115 قلعه سفید، بوشکان، تنگ ارم و کلمه بازدید و ضمن بررسی مشکلات و مطالبات نیروهای اورژانس، از آنها با اهدای لوح یادبود تقدیر کرد.


 انتهای پیام/ س.غ- 3030
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تنها مرجع رسمی اخبار حوزه سلامت در استان

کلمات کلیدی:
نشست     اورژانس115     ماریا.خویش‌دوست     فوریت‌های.پزشکی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان    
   

تاریخ بروز رسانی:   28 مهر 1399

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >