استاندار بوشهر:
بخش بزرگی از مبارزه با کرونا بستگی به همراهی و همکاری مردم دارد/ گزارش تصویری

29 مهر 1399
استاندار بوشهر گفت: بخش بزرگی از کار مبارزه با کرونا بستگی به همراهی و همکاری مردم دارد و اگر این همکاری صورت نگیرد، کرونا با ما خواهند ماند.

عبدالکریم گراوند صبح امروز در جلسه ستاد مدیریت بیماری کرونا استان بوشهر اظهار داشت: افزایش مسافران به استان بوشهر از دیگر استان‌ها به ویژه در اواخر هفته نگران‌کننده است.
اعمال محدودیت‌های تردد به استان بوشهر
وی تصریح کرد: برای کنترل ترددها در راستای پیشگیری از انتقال کرونا، اعمال محدودیت‌های تردد به استان بوشهر به ستاد ملی کرونا پیشنهاد شد.
گراوند زحمات و خدمات کادر درمان در مقابله با کرونا را موردستایش قرار داد و تصریح کرد: همه دستگاه‌ها و نهادها مکلف به همکاری با دانشگاه علوم پزشکی برای مقابله با کرونا هستند.
نقش مهم مردم در عرصه مقابله با کرونا
وی نقش مهم مردم در عرصه مقابله با کرونا را حائز اهمیت دانست و تأکید کرد: اگر همه مردم در این زمینه همکاری و کمک کنند در مدت چند ماه می‌توانیم بیماری کرونا در سطح جامعه به حداقل برسانیم تا آرامش به مردم در همه سطوح برگردد.
استاندار بوشهر کنترل بیماری کرونا با همکاری مردم امکان‌پذیر دانست و تصریح کرد: اگر مردم همراهی مطلوبی نداشته باشند همچنان شاهد افزایش ابتلا، بستری و فوتی‌های کرونایی خواهیم بود.
سواحل استان بوشهر منطقه بحرانی در رعایت نشدن ماسک و فاصله‌گذاری اجتماعی
گراوند استفاده از ماسک و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در همه سطوح جامعه را الزامی دانست و خاطرنشان کرد: اکنون منطقه بحرانی در رعایت نشدن ماسک و فاصله‌گذاری اجتماعی را در سواحل استان بوشهر گزارش‌شده است که باید رعایت پروتکل بهداشتی در سواحل به ویژه ساحل شهر بوشهر افزایش یابد.
ممنوع شدن نصب چادر در سواحل استان بوشهر
وی، از ممنوع شدن نصب چادر در سواحل استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: اکنون استفاده از ماسک و فاصله‌گذاری اجتماعی در سواحل بوشهر ۶۰ درصد اعلام‌شده که باید همه برای بهبودی این وضعیت کمک کنند.
استاندار بوشهر با اشاره به افزایش مسافران از استان‌های دیگر به بوشهر تصریح کرد: به سبب بهبودی شرایط آب و هوایی، از هفته گذشته شاهد افزایش گردشگران و مسافران از دیگر استان‌ها به استان بوشهر بودیم که در شرایط کرونایی، مشکلات این استان در انتشار ویروس را افزایش می‌دهد.
گراوند از پیشنهاد و درخواست اعمال محدودیت‌های جدید کرونایی برای کنترل ترددها به استان بوشهر به ستاد ملی مقابله با کرونا خبر داد و تأکید کرد: برای کنترل ترددها در راستای پیشگیری از انتقال کرونا، اعمال محدودیت‌های تردد به استان بوشهر به ستاد ملی کرونا از بعدازظهر چهارشنبه‌ها تا پایان هفته پیشنهادشده است.
باید خدمات خرید الکترونیکی از فروشگاه‌ها و مغازه‌ها افزایش یابد
وی، با تأکید بر ممنوع بودن نصب چادر گروهی در سواحل استان بوشهر خاطرنشان کرد: برای کاهش تردد مردم به بازار و تهیه لوازم و امکانات موردنیاز، با توسعه زیرساخت‌ها باید خدمات خرید الکترونیکی از فروشگاه‌ها و مغازه‌ها افزایش یابد.
پلمب پاساژهایی که پروتکل بهداشتی را رعایت نمی‌کنند
استاندار بوشهر از پلمب پاساژهایی که پروتکل بهداشتی را رعایت نمی‌کنند خبر داد و تأکید کرد: واحدهای صنفی باید خدمات تنها به افرادی که دارای ماسک هستند ارائه دهند و فاصله‌گذاری اجتماعی در این عرصه باید رعایت شود.
گراوند با تأکید برافزایش رعایت پروتکل بهداشتی گفت: رعایت پوشش پروتکل بهداشتی باید به ۱۰۰ درصد افزایش یابد تا شاهد رفع بیماری کرونا از جامعه باشیم.
وی در بخشی از سخنان خود با تبریک هفته نیروی انتظامی نقش مهم این نیرو در ارتقا امنیت حائز اهمیت دانست و اظهار داشت: نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران از جایگاه ارزشمندی در تعامل و همکاری و برقراری امنیت پایدار برخوردار و خدمات این نیرو قابل‌تقدیر است.
گراوند از امنیت پایدار در استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: خدمات نیروی انتظامی استان بوشهر در ابعاد گوناگون و تعامل با اعضای شورای تأمین و دستگاه‌های اجرایی در خور تحسین است.
استاندار بوشهر با گرامیداشت دهه وقف و قدردانی از تعامل مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر خدمات با ارزش این مجموعه در عرصه‌های مختلف را مورداشاره قرار داد و خاطرنشان کرد: مدیرکل اوقاف اقدامات مهم و مؤثری در زمینه مقابله با کرونا و رسیدگی به نیازمندان و افراد آسیب‌دیده انجام داده است.


انتهای پیام/ م.غ ۱۰۲۳

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تنها مرجع رسمی اخبار حوزه سلامت در استان

کلمات کلیدی:
نشست     ستاد.کرونا     استاندار     عبدالکریم.گراوند    

تاریخ بروز رسانی:   29 مهر 1399

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >