معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان دشتستان:
۱۹ درصد از مبتلایان کرونا مثبت در شهرستان سالمندان هستند

5 آبان 1399
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: ۱۹ درصد از مبتلایان کرونا مثبت شهرستان دشتستان، از گروه سنی سالمندان بوده‌اند.

محمدحسین دریسی در گفت‌وگو با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان افزود: با شیوع و اپیدمی بیماری کووید ۱۹ در کشور، گروه سنی سالمندان در معرض آسیب بیشتری قرار گرفته و خود سالمندی به عنوان عامل خطر این بیماری محسوب شده است.
دریسی اظهار داشت: تعداد سالمندان شهرستان حدوداً ۲۴ هزار نفر است که از این تعداد از اول شیوع بیماری تاکنون، ۶۰۳ نفر به کووید -۱۹ مبتلا و ۱۴۶ نفر نیز فوت کرده‌اند.
وی همچنین بیان کرد: حدود ۵۰ درصد سالمندان مبتلا کرونا مثبت شهرستان دارای بیماری زمینه‌ای بوده‌اند (فشارخون و دیابت) که این بیماری‌ها می‌تواند زنگ خطری برای گروه سالمندان باشد و نیاز به مراقبت ویژه در دوران شیوع کرونا برای این گروه از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.
در غربالگری مرحله سوم کووید -۱۹ بیش از ۱۶ هزار سالمند غربالگری شده‌اند
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان دشتستان با اشاره به تعداد ۱۶ هزار و ۳۱ نفری، افراد سالمندی که توسط مراقبین سلامت و بهورزان شهرستان غربالگری کووید مرحله سوم جهت آنان انجام‌شده گفت: از این تعداد ۱۰۸ نفر به مراکز ۱۶ ساعته ارجاع داده‌شده‌اند، ۲۰۲ نفر نیازمند مراقبت در منزل بوده و ۱۲ هزار و ۲۳۱ نفر نیاز به غربالگری اعضای خانوار داشتند.
وی همچنین اظهار کرد: در حال حاضر در تمامی مراکز خدمات جامع سلامت و خانه‌های بهداشت هم‌زمان با غربالگری کووید مرحله سوم جهت سالمندان، مراقبت‌های غیرحضوری و در صورت نداشتن مشکل (بیماری زمینه‌ای‌ای) در غربالگری جهت مراقبت‌های حضوری و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، از آنها دعوت به عمل می‌آید.
دریسی تأکید کرد: در طول همه‌گیری بیماری کرونا برای کاهش احتمال ابتلای عضو سالمند تا حد امکان کمتر از خانه خارج شود و وظیفه خرید و تهیه مایحتاج و امور روزمره خارج از منزل را باید به فردی غیر از عضو سالمند بسپارند.
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان دشتستان خاطرنشان کرد: افرادی که با فضای خارج زیاد در ارتباط هستند، مانند افراد شاغل یا حتی کودکان بهتر است، همیشه با ماسک و حفظ فاصله اجتماعی (1/5 متر) به فرد سالمند نزدیک شوند و سطوحی را که فرد سالمند با آن در تماس است باید به صورت مرتب با مواد ضدعفونی‌کننده ضدعفونی کنند.

انتهای پیام/ س.غ- ۳۰۳۰
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تنها مرجع رسمی اخبار حوزه سلامت در استان


کلمات کلیدی:
کرونا     سالمندان     معاون.بهداشتی     محمدحسین.دریسی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان    

تاریخ بروز رسانی:   5 آبان 1399

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >