مدیرکل دفتر سیاسی استانداری بوشهر:
اطلاع‌رسانی و آگاهی بخشی مردم نقش بسزایی در کنترل ویروس کرونا دارد

19 آبان 1399
مدیرکل دفتر سیاسی استانداری بوشهر گفت: اطلاع‌رسانی و آگاهی بخشی مردم نقش بسزایی در کنترل ویروس کرونا دارد.

خسرو دهقانی در بیست و یکمین نشست شورای اطلاع‌رسانی استان بوشهر اظهار داشت: با توجه به وضعیت هشدار در استان بوشهر و پرخطر شدن ویروس کرونا، اطلاع‌رسانی و آگاهی بخشی مردم نقش بسزایی در کنترل این ویروس در بین مردم دارد.
وی تصریح کرد: با توجه به سرد شدن هوا در استان و بالا رفتن خطر ابتلای مردم به ویروس اعمال محدودیت‌های جدید در سطح شهر می‌تواند درصد شیوع و همه‌گیری این ویروس را کاهش دهد.
دهقانی اظهار داشت: محدودیت‌های یک‌ماهه که از ساعت ۶ بعدازظهر ۲۰ آبان ماه تا ۲۰ آذر ادامه دارد می‌تواند به صنوف مختلف این امکان را بدهد تا در زمان‌بندی کاری خود برنامه‌ریزی کرده و با محدودسازی تجمعات مردمی از افزایش شیوع این ویروس جلوگیری کند.
وی از طرح‌های انجام‌شده در سطح استان در خصوص مقابله با این ویروس خبر داد و عنوان کرد: طرح‌های ستاد ملی کرونا، طرح محلی محور کردن مبارزه با کرونا که با همکاری بسیج مستضعفین اعمال می‌شوند و طرح‌هایی از این دست می‌تواند در کنترل همه‌گیری این ویروس کمک ویژه‌ای داشته باشد.
دهقانی به نقش مهم رسانه‌ها در این شرایط بحران اشاره کرد و افزود: خبرنگاری بحران، نوعی از خبرنگاری بوده که شرایط تولید خبر در این دوران با شرایط عادی بسیار متفاوت بوده و آموزش‌های این روش نوین خبرنگاری و مدیریت بحران در آن می‌تواند در اطلاع‌رسانی دقیق و به‌موقع اخبار کرونایی بسیار مؤثر باشد.
وی از زحمات شبانه‌روزی اصحاب رسانه در این شرایط سخت قدردانی کرد و گفت: اصحاب فرهنگ و رسانه در جامعه و در این شرایط بحران از همکاران دانشگاه علوم پزشکی بوده و با اطلاع‌رسانی به‌موقع و فرهنگ‌سازی بین مردم، دوش به دوش مدافعان سلامت در مقابله با این ویروس تلاش شبانه‌روزی داشته‌اند.
دهقانی از شایعه‌پراکنی گروه‌های معاند در این دوره خبر داد و عنوان کرد: در زمانی که حادثه‌ای اتفاق می‌افتد اگر در زمان خودش مدیران و مسئولین پاسخ‌گو بوده و شفاف‌سازی کنند فضا را برای گسترش شایعات و اکاذیب تنگ کرده و از انتشار اخبار کذب جلوگیری می‌کنند.
مدیرکل دفتر سیاسی استانداری بوشهر تأکید کرد: برگزاری کارگاه‌های آموزشی برای خبرنگاران در خصوص آموزش روش‌های تولید و انتشار خبر در شرایط بحران، می‌توان با اطلاع‌رسانی و شفاف‌سازی خبر به صورت حرفه‌ای و به‌موقع در بهبود شرایط و جلوگیری از شیوع ویروس و انتشار اخبار کذب مؤثر باشد.
بیست و یکمین نشست شورای اطلاع‌رسانی استان بوشهر با حضور رئیس، دبیر و اعضاء شورا در استانداری برگزار شد.
انتهای پیام/ م.غ ۱۰۲۳


کلمات کلیدی:
نشست     شورای.اطلاع.رسانی     خسرو.دهقانی    

تاریخ بروز رسانی:   19 آبان 1399

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >