مسئول واحد سلامت محیط و کار شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم:
انجام بیش از ۷ هزار بازدید از صنوف و اماکن عمومی در شهرستان جم / تعطیلی ۳۱ واحد صنفی متخلف در ایام کرونا

20 آبان 1399
مسئول واحد سلامت محیط و کار شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم از انجام بیش از ۷ هزار بازدید از صنوف و اماکن عمومی در این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان جم، مجید ابراهیمی گفت: نظارت جدی بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در صنوف یکی از مهم‌ترین اقدامات پیشگیرانه وزارت بهداشت در همه‌گیری کرونا بود.
وی تصریح کرد: واحد بهداشت محیط و حرفه‌ای جم در راستای مبارزه با بیماری کرونا و در ایام همه‌گیری این ویروس، ۷ هزار و ۵۲۱ مورد بازرسی از واحدهای صنفی این شهرستان انجام داده که از این تعداد ۳۱ واحد صنفی متخلف پلمب‌شده است.
ابراهیمی اظهار داشت: بازرسان بهداشت محیط جم در ایام همه‌گیری ویروس کرونا بالغ بر ۶ هزار بازدید از صنوف حساس از جمله نانوایی، رستوران، سوپرمارکت و ... انجام دادند.
وی بابیان اینکه ۱۶۵ بازدید مشترک با همراه سایر دستگاه‌های اجرایی و نظارتی در شهرستان انجام‌شده است افزود: تعداد هزار و ۵۲۱ بازدید نیز از اماکن عمومی از جمله تالارها، سالن‌های ورزشی، قهوه‌خانه‌ها، رستوران‌ها و جایگاه‌های سوخت انجام‌شده که فعالیت این دسته از صنوف در حفظ سلامتی شهروندان تأثیر مستقیم دارد.
ابراهیمی با اشاره به اینکه آموزش متصدیان یکی از اولویت‌های اصلی کارشناسان بهداشت در زمان بازدیدها است خاطرنشان کرد: در این بازدیدها ۳۹ مورد به مراجع قضایی ارجاع داده شد و تعداد ۳۱ صنف متخلف به علت عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی پلمب شد.
وی بابیان اینکه در ایام همه‌گیری یک تن و ۸۸ کیلوگرم مواد غذایی تاریخ‌مصرف شده از صنوف شهرستان جم جمع‌آوری‌شده است گفت: این مواد پس از توقیف و جمع‌آوری در ستاد شبکه، معدودم سازی شد و افراد متخلف نیز به مراجع قضایی معرفی شدند.
مسئول واحد سلامت محیط و کار شبکه بهداشت و درمان جم اضافه کرد: کارشناسان بهداشت محیط تعداد ۲۴ مورد نظارت بر غسل، کفن و دفن اجساد افراد مثبت کرونا در آرامستان‌های جم داشتند.
ابراهیمی با تأکید بر اینکه اجرای طرح تشدید نظارتی در مواقع بحران و به ویژه دوران همه‌گیری ویروس کرونا از شاخص‌ترین فعالیت‌های واحدهای بهداشتی است افزود: در این طرح واحدهای بهداشت محیط با بسیج همه امکانات و نیروهای فنی خود برای حفظ و ارتقای سلامت عموم شهروندان، در تمامی مناطق شهری و روستایی از مراکز تهیه و توزیع و اماکن عمومی بازدید کرده و درصدد رفع نواقصات است.
انتهای پیام/ م.م ۳۰۲۰
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تنها مرجع رسمی اخبار حوزه سلامت در استان

کلمات کلیدی:
بازرسی     پلمب     مجید.ابراهیمی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.جم        

تاریخ بروز رسانی:   20 آبان 1399

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >