استاندار بوشهر خبر داد:
طرح جامع مدیریت هوشمند محدودیت‌های مقابله با کرونا در استان بوشهر اجرا می‌شود/ گزارش تصویری

28 آبان 1399
استاندار بوشهر از اجرای طرح جامع مدیریت هوشمند محدودیت‌های مقابله با کرونا از شنبه اول آذرماه در استان بوشهر خبر داد.

عبدالکریم گراوند صبح چهارشنبه در نشست ستاد استانی مقابله با کرونا اظهار داشت: راهبردهای هفت‌گانه به ستادهای استانی در قالب طرح جامع مدیریت هوشمند محدودیت‌های مقابله با کرونا، ابلاغ‌شده است.
وی تصریح کرد: تشدید نظارت بر پروتکل‌های بهداشتی و اعمال قانون، تست گسترده، هدفمند و هوشمند، بیماریابی فعال، قرنطینه و رهگیری هوشمند و ارتقا آموزش و اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی بخشی از راهبردهای هفت‌گانه طرح مدیریت محدودیت‌ها برای مقابله با کرونا است.
گراوند اضافه کرد: حفاظت از گروه‌های آسیب‌پذیر، تعیین و اعلام هوشمند و هدفمند محدودیت‌ها و تقویت فرایند درمان سرپایی و کاهش حداکثری موارد بستری از دیگر مواردی است که در این طرح اجرا می‌شود.
استاندار بوشهر با تأکید بر لغو هرگونه برگزاری جلسات غیرضروری و بازدید از پروژه‌ها گفت: در مدت زمان اجرای طرح، فرمانداران و مدیران کل اجرایی استان از برگزاری هرگونه جلسات غیرضروری در شهرستان‌ها و مرکز استان و بازدید از پروژه‌های مختلف خودداری کنند.
وی بیان کرد: همه دستگاه‌های اداری استانی و شهرستانی برای نظارت بر رعایت محدودیت‌ها و پروتکل‌های بهداشتی در استان برای اجرای بهتر این طرح همکاری داشته باشند.
استاندار بوشهر در خصوص وضعیت گروه شغلی شماره یک نیز در زمان اجرای طرح گفت: صنوفی که در مدت زمان اجرای طرح محدودیت اجازه فعالیت دارند اگر پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکنند تا پایان طرح تعطیل می‌شوند.
گراوند در مورد تعدیل نیروهای انسانی شاغل در دستگاه‌های اداری استان گفت: در شهرهای با وضعیت قرمز یک‌سوم نیروها، در شهرهای نارنجی یک‌دوم و در شهرهای زرد هم دوسوم نیروها اجازه کار و فعالیت دارند و مشاغل بهداشتی، درمانی، خدماتی و شهرداری شامل این طرح نمی‌شوند.
وی بابیان اینکه در استان بوشهر فقط شهر بوشهر قرمز، دیر زرد و مابقی شهرستان‌ها نارنجی هستند، گفت: کارمندان دستگاه‌های اجرایی که محل کار و سکونتشان متفاوت است، برای تردد به شهر و محل کار خود، باید نامه معرفی از سوی مدیر یا رئیس دستگاه خود به همراه داشته باشند.
استاندار بوشهر گفت: در راستای اجرای طرح جامع مدیریت هوشمند محدودیت‌های مقابله با کرونا طبقه‌بندی مشاغل در ۴ گروه و در ۳ وضعیت قرمز، نارنجی و زرد انجام‌شده که اطلاع‌رسانی لازم در مورد محدودیت فعالیت مشاغل از سوی رسانه ملی و سایر رسانه‌ها انجام خواهد شد.
گراوند تصریح کرد: صداوسیما، رسانه‌ها، سازمان‌های مردم نهاد، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی با برنامه‌های مختلف فرهنگی و رسانه‌ای، فرهنگ‌سازی لازم برای اجرای دقیق پروتکل‌ها و رعایت محدودیت‌ها را انجام دهند.
وی بیان داشت: از رسانه‌های استان انتظار داریم هرگونه نقض رعایت پروتکل‌های بهداشتی و محدودیت‌های تعیین‌شده را اطلاع‌رسانی کنند.
گراوند گفت: مسئولیت اعمال نظارت بر واحدهای تولیدی در استان با مدیرکل صنعت، معدن و تجارت است و در مدت اجرای طرح محدودیت‌های مقابله با کرونا، اداره کل صمت استان به دلیل وظیفه مهم نظارت بر فعالیت واحدهای تولیدی و صنفی تعدیل نیرو نخواهد داشت.
استاندار بوشهر خاطرنشان کرد: نظارت بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مطب‌ها و داروخانه‌ها با جدیت از سوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی و معاونت دارو غذا دنبال شود و پذیرفته نیست که پروتکل‌های بهداشتی در داروخانه‌ها رعایت نشود.
انتهای پیام/ م.غ ۱۰۲۳

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تنها مرجع رسمی اخبار حوزه سلامت در استان

کلمات کلیدی:
نشست     استاندار     عبدالکریم.گراوند        

تاریخ بروز رسانی:   28 آبان 1399

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >