فرماندار دشتستان:
اطلاع‌رسانی گسترده می‌تواند در کاهش موارد ابتلا و فوتی‌ها مؤثر باشد

1 آذر 1399
فرماندار دشتستان گفت: حفاظت از گروه‌های آسیب‌پذیر، اطلاع‌رسانی گسترده، تعیین مکان برای قرنطینه و کمک به کادر درمان می‌تواند در کاهش موارد ابتلا و فوتی‌ها مؤثر باشد و باید موردتوجه جدی قرار گیرد.

مهندس فتح اله نوروزی در نشست ستاد مبارزه با کرونای شهرستان دشتستان با درخواست از مردم شهرستان برای همراهی در ایام محدودیت‌ها اظهار داشت: مدیران دستگاه‌های اجرایی باید سعی و تلاش خود را بکار گیرند که بهتر از گذشته و به‌طور صحیح نقش خود را در این شرایط حساس کرونایی ایفا کنند.
وی ممنوعیت برگزاری مراسم تشییع در روز پنجشنبه و پلمب مطب‌ها و داروخانه‌هایی که پروتکل‌ها را رعایت نمی‌کنند، از جمله موارد سخت‌گیری ستاد مقابله با کرونا شهرستان در ایام فرا رو است.
نوروزی با اشاره به اینکه شهرستان دشتستان در وضعیت نارنجی قرار دارد، اظهار کرد: تمام مصوبات ستاد ملی کرونا در شهرستان‌هایی با ظرفیت نارنجی باید به‌طور صد در صد از اول آذرماه اجرا شود.
وی در ادامه خواستار همکاری همه دستگاه‌های اداری برای نظارت بر رعایت محدودیت‌ها و پروتکل‌های بهداشتی در دشتستان شد و گفت: صنف‌هایی که در مدت زمان اجرای طرح محدودیت اجازه فعالیت دارند اگر پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکنند تا پایان طرح تعطیل می‌شوند.
فرماندار دشتستان تصریح کرد: در شهرستان دشتستان یک‌دوم یعنی ۵۰ درصد نیروها در دستگاه‌های اجرایی اجازه کار و فعالیت دارند و مشاغل بهداشتی، درمانی، خدماتی و شهرداری شامل این طرح نمی‌شوند.
وی افزود: کارمندان دستگاه‌های اجرایی که محل کار و سکونتشان متفاوت است برای تردد به شهر و محل کار خود، باید نامه معرفی از سوی مدیر یا رئیس دستگاه خود به همراه داشته باشند.
نوروزی بابیان اینکه گروه‌های شغلی ۳ و ۴ تعطیل خواهند بود اضافه کرد: رسته‌های صنفی مشمول گروه شغلی ۱ منعی برای فعالیت ندارند و گروه شغلی ۲ تا ساعت ۲۰ می‌توانند فعالیت کنند.
وی افزود: گروه شغلی ۳ و ۴ از اول آذرماه تعطیل هستند در صورت تعطیل نکردن تا پایان ۱۴ روز محدودیت پلمب می‌شوند.
فرماندار دشتستان گفت: آرایشگاه‌های زنانه و سالن‌های زیبایی، اتوبوسرانی‌ها، تالارهای پذیرایی جز گروه ۳ و ۴ است که اجازه فعالیت ندارند.
وی بابیان اینکه در صورت رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی مطب‌های پزشکی پلمب می‌شوند تصریح کرد: نظارت بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مطب‌ها با جدیت از سوی رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان دنبال شود و رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی به‌هیچ‌عنوان پذیرفتنی نیست و برخورد جدی با متخلفین انجام می‌گیرد.
نوروزی همچنین گفت: از اول آذرماه به مدت دو هفته تمامی بازدیدها و برگزاری نشست‌های غیرضروری ممنوع خواهد شد.
فرماندار دشتستان اظهار کرد: قرارگاه نظارت بر رعایت و اجرای مصوبات ستاد مقابله با کرونا شهرستان در فرمانداری مستقر است و می‌بایست مدیران ادارات همکاری لازم را با دبیرخانه قرارگاه از نظر تأمین نیروی انسانی و وسیله نقلیه داشته باشند.
نوروزی خاطرنشان کرد: بر اساس مصوبه شورای تأمین از اول آذرماه برگزاری هرگونه مراسم در تالارهای پذیرایی و باغ شهری‌ها ممنوع است و در صورت مشاهده اقدام به پلمب می‌شود.
وی گفت: با چاپخانه‌هایی که در آگهی ترحیم ساعت و تاریخ تشییع جنازه را قید می‌کنند برخورد خواهد شد.
فرماندار دشتستان تأکید کرد: برگزاری مراسم تشییع جنازه از آغاز محدودیت‌های کرونایی در روزهای پنجشنبه ممنوع است و جهت رفاه حال خانواده‌ها و مردم تأکید می‌شود مراسم‌های تشییع جنازه را با حداقل افراد برگزار کنند.
وی ادامه داد: ورودی استان بوشهر از سمت گلوگاه شهید صلاحی کنترل می‌شود و برای ورود به شهرهای با وضعیت نارنجی ۵۰۰ هزار تومان جریمه تصویب‌شده است.
فرماندار دشتستان تصریح کرد: میزان رعایت استفاده از ماسک و فاصله‌گذاری اجتماعی در دفاتر پیشخوان قابل‌قبول و رضایت‌بخش نیست.
وی افزود: سالن‌های عقد و ازدواج، قهوه‌خانه‌ها، کافه‌ها، مراکز عرضه مواد دخانی در صورت مشاهده فعالیت در سطح شهرستان پلمب می‌شوند.
فرماندار دشتستان در بخش دیگری از صحبت‌های خود گفت: از مردم و به ویژه بازاریان درخواست می‌شود در این ۱۴ روز با همراهی بیشتر پروتکل‌های بهداشتی را جهت کنترل ویروس کرونا رعایت کنند.
انتهای پیام س.غ 3030
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تنها مرجع رسمی اخبار حوزه سلامت در استان


کلمات کلیدی:
نشست     فرماندار     مهندس.فتح‌اله.نوروزی     شهرستان.دشتستان    

تاریخ بروز رسانی:   1 آذر 1399

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >