فرماندار جم:
کلیه ورودی‌های شهر جم به جز یک ورودی مسدودسازی می‌شود/ تشریح آخرین محدودیت‌های کرونایی در شهرستان جم

1 آذر 1399
رییس ستاد مبارزه با کرونا در شهرستان جم گفت: از یکم آذرماه تمامی ورودی‌های شهر جم بسته خواهند شد تنها خودروهای با پلاک بومی می‌توانند از یک ورودی (سه‌راه پالایشگاه) وارد جم شوند.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان محمد حسینی صبح امروز در نشست ستاد مبارزه با کرونای شهرستان جم اظهار داشت: ممنوعیت‌های جدید ستاد ملی مبارزه با کرونا شهر محور است و بر اساس رنگ‌بندی شهرستان‌ها در سه سطح زرد، نارنجی و قرمز از روز شنبه اول آذرماه به مدت دو هفته اجرایی می‌شود.
وی بابیان اینکه گروه‌های ۳ و ۴ شغلی با توجه به وضعیت نارنجی شهرستان جم تعطیل می‌شوند افزود: از اول آذرماه ممنوعیت‌های جدید آغازشده و صنوفی که باز می‌باشند در صورت عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی تا پایان طرح پلمب می‌شوند.
رییس ستاد کرونا در جم از مسدودسازی کلیه ورودی‌های شهر جم خبر داد و افزود: کلیه ورودی‌های شهر جم بسته می‌شود و تنها خودروهای با پلاک بومی می‌توانند از یک ورودی (سه‌راه پالایشگاه) وارد جم شوند.
وی با تأکید بر اینکه مصوبات و دستورالعمل‌های ابلاغی حکم قانون را دارد افزود: کلیه مصوبات برای تمامی دستگاه‌های اجرایی لازم اجراست و در صورت تخلف بار حقوقی برای آن دستگاه در پی خواهد داشت.
فرماندار جم خاطرنشان کرد: تا پایان اسفندماه به مدت چهار ماه برای اقشار آسیب‌پذیر به مبلغ ۱۰۰ هزار تومان برای هر نفر ماهانه واریز می‌شود و ۱۰ میلیون خانوار نیز مشمول وام ۱ میلیون تومانی خواهند شد.
وی افزود: کارمندان غیر ساکن ادارات و شرکت‌های مستقر در شهرستان جم برای جابجایی با پلیس راهور و نیروی انتظامی شهرستان مکاتبات لازم را انجام دهند تا برای تردد دچار مشکل نشوند.
نماینده عالی دولت در شهرستان جم گفت: بیماران و افرادی که برای انجام مراقبت‌های پزشکی نیازمند مراجعه به سایر استان‌ها می‌باشند با ارائه مستندات لازم به شبکه بهداشت و درمان، مجوز تردد بین شهری را دریافت کنند.
حسینی بیان کرد: عبور و مرور به مجتمع مسکونی پارس جم و شهرک پردیس تنها از یک ورودی انجام می‌گیرد و راه ورودی از سمت اتوبان تنها برای اتوبوس‌های کارکنان و خودروهای شرکتی خواهد بود.
وی با اشاره به اینکه مدیران ادارات نسبت به اجرای دور کاری کارمندان در وضعیت‌های نارنجی و قرمز اقدامات لازم را انجام دهند افزودد: کلیه ادارات و امکانات آنها در اختیار ستاد مبارزه با کرونا شهرستان قرار می‌گیرد و مدیران ادارات تنها برای جلسات ضروری می‌توانند با هماهنگی فرمانداری از شهرستان خارج شوند.
تعطیلی صنوف گروه ۳ و ۴ از یکم آذرماه در جم
دبیر ستاد کرونا در شهرستان جم نیز گفت: هم‌اکنون شهرستان جم در وضعیت نارنجی قرار دارد و از یکم آذرماه گروه‌های شغلی ۳ و ۴ در سطح شهرستان جم تعطیل می‌شوند.
احمد قاسمی اظهار داشت: در این ایام صنوف سایر گروه‌ها در صورت عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی، بدون صدور اخطاریه، پلمب خواهند شد.
وی افزود: مراسمات عروسی و ختم در شهرستان جم عامل افزایش موارد بستری‌شده است و شهروندان از دورهمی ها پرهیز کنند.
با برگزارکنندگان مراسم عروسی و ختم برخورد قضایی می‌شود
دادستان عمومی و انقلاب جم نیز گفت: برخی افراد برخلاف ممنوعیت و توصیه‌های ستاد مبارزه با کرونا، اسرار بر برگزاری مراسم عروسی دارند که در شرایط کنونی امری تأسف‌بار است.
روح‌الله فروغی فر بابیان اینکه هشدارها و حساسیت سازی توسط مسئولین صورت گرفته است خاطرنشان کرد: دستگاه قضایی با برگزاری هرگونه مراسم ختم و عروسی به‌طور جد ورود کرده و برخورد قانونی می‌کند.
وی افزود: نیروی انتظامی، اداره صمت، دهیاران و شبکه بهداشت و درمان در صورت برگزاری هرگونه مراسم و تجمع به دادستانی اعلام کنند تا با افراد متخلف برخورد شود.
ممنوعیت ورود پلاک‌های غیربومی به جم از یکم آذرماه
فرمانده انتظامی شهرستان جم نیز گفت: ورود پلاک‌های غیربومی به جم از یکم آذرماه ممنوع است و متخلفین مبلغ 500 هزارتومانی جریمه می‌شوند.
سرهنگ علی مهدیان بابیان اینکه با ایجاد موج جدید شیوع ویروس کرونا، محدودیت جدید ستاد مبارزه با ویروس کرونا از یکم آذرماه تا اطلاع ثانوی در شهرستان جم اجرایی می‌شود افزود: ورود خودروهای شخصی با پلاک غیربومی به شهرستان‌های قرمز و نارنجی ممنوع است
وی تصریح کرد: در صورت ورود خودروهای با پلاک غیربومی به شهرهای نارنجی مبلغ ۵۰۰ هزار تومان و در شهرهای قرمز مبلغ ۱ میلیون تومان در هر ۲۴ ساعت جریمه خواهند شد.
مهدیان با اشاره به اینکه جم در وضعیت نارنجی قرار دارد خاطرنشان کرد: در روز دوشنبه هر هفته وضعیت شهرها از سوی ستاد ملی کرونا اعلام می‌شود که با توجه به آن، محدودیت‌ها اعلام می‌شود.
وی بابیان اینکه کارمندان غیر ساکن ادارات و شرکت‌های مستقر در شهرستان جم نیز نسبت به مجوز تردد اقدامات لازم را انجام دهند افزود: خودروهای امدادی و درمانی، ماشین‌های حمل بار و وسیله‌های نقلیه عمومی شامل محدودیت‌های جدید ترافیکی نمی‌باشند.
سرهنگ مهدیان خاطرنشان کرد: تمامی کنترل‌ها و محدودیت‌ها در ورودی شهرها صورت می‌گیرد و در خروجی شهرها منعی برای تردد وجود ندارد.

انتهای پیام/ م.م 3020
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تنها مرجع رسمی اخبار حوزه سلامت در استان

کلمات کلیدی:
نشست     ستاد.کرونا     فرماندار     محمد.حسینی     شهرستان.جم    

تاریخ بروز رسانی:   1 آذر 1399

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >