مسئول مبارزه با بیماری‌های واگیر شبکه بهداشت و درمان گناوه:
ملوانان ۸۶۰ لنج باری در پایگاه مراقبت مرزی گناوه مراقبت شدند

8 آذر 1399
مسئول مبارزه با بیماری‌های واگیر شبکه بهداشت و درمان گناوه گفت: از ابتدای امسال تا پایان آبان از ۸۶۰ لنج باری در گناوه بازدید شده است.

سید مجید موسوی در مصاحبه با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان گناوه اظهار داشت: مراقبت‌های اولیه و شناسایی افراد ناقل بیماری در پایگاه‌های مراقبت مرزی از انتقال و انتشار بیماری‌های واگیر پیشگیری می‌کند، بنابراین فعالیت این پایگاه‌ها برای شهرهای بندری ضروری است.
مسئول مبارزه با بیماری‌های واگیر شبکه بهداشت و درمان گناوه گفت: این شبکه بهداشت و درمان دارای دو پایگاه مراقبت مرزی در گناوه و بندر ریگ است که این دو پایگاه در اسکله منطقه انتظامی و اداره بندر مستقر هستند.
وی بیان داشت: یکی از راه‌های کنترل بیماری‌های واگیر به خصوص کووید ۱۹ کنترل تردد جمعیت در مبادی ورودی و خروجی و شناسایی افراد ناقل و بیمار و ارجاع آنها جهت درمان و مراقبت است.
مسئول مبارزه با بیماری‌های واگیر شبکه بهداشت و درمان گناوه اظهار داشت: پایگاه‌های مراقبت مرزی نقش مهمی در شناسایی افراد ناقل بیماری ایفا می‌کنند. کارشناس پایگاه مراقبت مرزی برای شناسایی بیماران همه ملوانان و مسافران لنج های تجاری و مسافری را روزانه بازدید می‌کند و در خصوص رعایت پروتکل‌های بهداشتی و نحوه پیشگیری از بیماری‌های واگیر به آنها آموزش می‌دهد.
کارشناس بهداشت قرنطینه دریایی شبکه بهداشت و درمان گناوه گفت: پایگاه مراقبت مرزی از کلیه لنج های ورودی و خروجی به بندر گناوه بازدید به عمل می‌آورد.
اسداله خیاط اظهار داشت: از ابتدای سال تاکنون ۸۲۰ لنج باری به این بندر وارد و ۸۴۰ لنج باری از بندر گناوه خارج‌شده است و همه این لنج ها توسط پایگاه مراقبت مرزی کنترل شده‌اند.
وی بیان داشت: برای لنج های خروجی وضعیت بهداشت محیط و مکان و نحوه نگهداری مواد غذایی در طول سفر مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.
کارشناس بهداشت قرنطینه دریایی شبکه بهداشت و درمان گناوه تأکید کرد: لنج های باری اجازه ورود به خور را قبل از بازدید و تأیید پایگاه قرنطینه مرزی ندارد.
مسئول پایگاه مراقبت مرزی گناوه نیز اظهار داشت: لنج ها در ورودی کانال خور بازدید می‌شوند و کنترل کلیه بیماری‌های واگیر از جمله کرونا برای ملوانان آن انجام می‌شود و سپس اجازه ورود به خور را پیدا می‌کنند.

انتهای پیام/ ک.آ- ۳۰۸۰

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تنها مرجع رسمی اخبار حوزه سلامت در استان

کلمات کلیدی:
شبکه.بهداشت.درمان.گناوه     سید.مجید.موسوی     ملوان     پایگاه.مراقبت.مرزی     کرونا.ویروس        

تاریخ بروز رسانی:   8 آذر 1399

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >