رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه خبر داد:
انجام ۳۰۰ بازدید توسط بازرسان بهداشت و درمان شهرستان عسلویه از اول آذرماه/ تشدید گشت‌های مشترک با شروع محدودیت‌های کرونایی/ گزارش تصویری

12 آذر 1399
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه گفت: از ابتدای آذرماه و با شروع محدودیت‌های جدید مقابله با کووید ۱۹، از ۳۰۰ مرکز تهیه و توزیع مواد غذایی، ادارات، بانک‌ها و... بازدید به‌عمل‌آمده است.

جاسم زارعی در گفت‌وگو با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه اظهار داشت: بر اساس محاسبات انجام‌شده شهرستان عسلویه همانند اغلب شهرستان‌های تابعه استان و شهرستان‌های هم‌جوار در وضعیت نارنجی قرار دارد و طبق مصوبه ستاد مبارزه با کرونا فعالیت مشاغل گروه ۳ و ۴ در این شهرستان ممنوع است.
زارعی اضافه کرد: بازرسان شبکه بهداشت و درمان علاوه بر بازدید انفرادی با همکاری اداره صمت، اصناف و نیروی انتظامی و بعضاً با حضور نماینده فرماندار ۵۰ گشت مشرک از مراکز عرضه مواد غذایی و صنوف شهرستان بازدید کرده‌اند.
این مقام مسئول تعداد بازدید از شرکت‌ها و صنایع نفت و گاز را ۱۵ مورد اعلام و اضافه کرد: در بازدید از شرکت‌های صنایع نفت و گاز ۳ مورد اخطاریه به دلیل عدم رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی صادرشده است.
وی از ۳۰۰ مورد بازید از صنوف خبر داد تصریح کرد: این بازدیدها از مراکز عرضه مواد غذایی، پمپ‌بنزین‌ها، نانوایی‌ها، آرایشگاه‌ها، رستوران‌ها، کافه‌ها، باشگاه‌های بدن‌سازی، داروخانه‌ها و مطب‌های خصوصی انجام شد که ۳۳ مورد تذکر کتبی، ۱۳۵ مورد تذکر شفاهی، تشکیل ۷ پرونده تخلف در مراجع قضایی و یک پلمپ حاصل این بازدیدها بوده است.
زارعی تأکید کرد: شهروندان با استفاده از ماسک و عدم تردد غیر ضرور به قطع زنجیره انتقال و کاهش آمار مبتلایان کمک کنند.
دبیر ستاد مقابله با کرونای شهرستان عسلویه اعلام کرد به‌طورکلی بیش از ۶۰ درصد مردم از ماسک استفاده و ۶۵ درصد شیوه‌نامه‌های بهداشتی در سطح شهرستان رعایت می‌کنند.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه در ادامه بیان کرد: در هفته اول آذرماه با همراهی معاون درمان دانشگاه و هیئت فنی همراه از بیمارستان در حال احداث شهید حاج قاسم سلیمانی سپاه چاه مبارک بازدید و ضمن نظارت بر روند تکمیل و راه‌اندازی این پروژه مهم درمانی توصیه‌های فنی لازم ارائه شد و امیدواریم که با مرتفع نمودن نواقص و عزم جدی و مدیریت جهادی که در فرماندهان سپاه وجود دارد به زودی شاهد بهره‌برداری از این بیمارستان باشیم.
به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه، در این مدت اعمال محدودیت‌های کرونایی فرماندار، معاونین، بخشداران، فرماندهی انتظامی شهرستان باهمراهی رئیس شبکه بهداشت و درمان، رئیس اداره صمت و فرمانده پلیس راهور و با حضور بازرسان سلامت محیط و کار شبکه بهداشت و درمان به‌طور سرزده از ادارات، داروخانه‌ها، بانک‌ها و مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی بازدید داشتند.

انتهای پیام/م.ک- ۳۰۹۰

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تنها مرجع رسمی اخبار حوزه سلامت در استان

کلمات کلیدی:
گزارش     هفته.اول.آذر.99     شبکه.بهداشت.درمان.عسلویه     جاسم.زارعی    

تاریخ بروز رسانی:   12 آذر 1399

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >