فرماندار دشتستان:
کرونا همچنان ادامه دارد، مردم توصیه‌های بهداشتی را جدی بگیرند

15 آذر 1399
فرماندار دشتستان گفت: کرونا همچنان ادامه دارد، مردم توصیه‌های بهداشتی را جدی بگیرند.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان دشتستان، فتح اله نوروزی صبح امروز در نشست کمیته مقابله با کرونای شهرستان گفت: با تلاش‌های مجموعه نهادها، ادارات و همراهی خوب مردم، وضعیت کرونایی شهرستان از نارنجی به زرد تغییر کرده است.
وی بیان داشت: در ایام کرونایی و جهت مقابله با این ویروس منحوس، همه نهادها دولتی و مردمی جانانه تلاش کردند و همچنین همراهی خوب مردم، اصناف، بازاریان باعث شد تا بتوانیم به وضعیت زرد برسیم.
نوروزی تصریح کرد: البته باید این نکته را به خاطر داشته باشیم که این وضعیت پایدار نیست و با ساده‌انگاری و عدم توجه لازم به توصیه‌های بهداشتی امکان ورود به وضعیت نارنجی و قرمز وجود دارد.
فرماندار دشتستان ابراز داشت: از بدو شیوع کرونا تاکنون، ۳ هزار و ۵۷۳ بیمار کرونایی در شهرستان داشته‌ایم و متأسفانه ۲۳۵ عزیز را نیز از دست دادیم و حدود ۲۸ درصد مرگ‌ومیر کرونایی استان مربوط به دشتستان بوده که نشان‌دهنده روند کاهشی مرگ‌ومیر در شهرستان است.
نوروزی از اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی با محوریت محلات در سراسر شهرستان خبر داد و بیان داشت: این طرح با محوریت محلات همگام با کل کشور در سراسر شهرستان دشتستان اجرا می‌شود.
فرماندار دشتستان افزود: این طرح، به نام بزرگ شهید والامقام سپهبد حاج قایم سلیمانی مزین شده و انتظار داریم مجریان آن با تمام توان و عشقی که به شهید سلیمانی دارند پای کار بیایند و حماسه‌های ماندگار در قالب این طرح خلق کنند تا همیشگی شده و در اذهان مردم بماند.
نوروزی خاطرنشان کرد: این طرح را با سه کلیدواژه مراقبت، نظارت و اصل ماجرا یعنی حمایت از اقشار آسیب‌پذیر و پرخطر در سطح شهرستان اجرا می‌کنیم.
فرماندار دشتستان با گلایه از برگزاری مراسم تشییع جنازه خلاف دستورالعمل‌ها در سطح شهرستان گفت: علیرغم تأکیدات مکرر، متأسفانه شاهد برگزاری تشییع جنازه‌های شلوغ در سطح شهرستان هستیم که خلاف پروتکل‌ها و دستورالعمل‌های بهداشتی است و از متولیان امر می‌خواهم اقدامات قانونی مصوب شده را در این رابطه با جدیت بیشتری اجرایی نمایند؛ چون سلامت مردم قابل مدارا نیست.
نوروزی ابراز داشت: باید بدانیم که علیرغم ورود به وضعیت زرد، همچنان کرونا وجود دارد و اگر دستورات بهداشتی را جدی نگیریم باید منتظر عواقب ناگوار باشیم.
وی تصریح کرد: مصرانه از مردم شریف می‌خواهم از تجمعات پرهیز کنند چون امکان انتقال ویروس در تجمعات بیشتر است و خطر ابتلا به این بیماری مضاعف می‌شود.
رئیس شورای سلامت شهرستان دشتستان ابراز داشت: رعایت پروتکل‌های بهداشتی در ادارات و نهادهای شهرستان مطلوب بوده و امیدواریم در بانک‌ها و دفاتر پیشخوان با نظارت‌ها بیشتر رعایت پروتکل‌های بهداشتی تقویت شود.
نوروزی افزود: نانوایی‌های شهرستان باید مانند قبل همچنان دستورات بهداشتی را رعایت کنند در غیر این صورت قطع سهمیه آرد و برخورد قانونی در انتظارشان خواهد بود.
فرماندار دشتستان ضمن تبریک روز دانشجو خاطرنشان کرد: جهت رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، هیچ‌گونه مراسمی به مناسبت این روز در سطح شهرستان برگزار نخواهد شد.

انتهای پیام/ س.غ ۳۰۳۰

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تنها مرجع رسمی اخبار حوزه سلامت در استان


کلمات کلیدی:
نشست     کمیته     فرماندار     فتح‌اله.نوروزی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان    

تاریخ بروز رسانی:   15 آذر 1399

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >