رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی مستلزم همکاری همه دستگاه‌هاست/ گزارش تصویری

17 آذر 1399
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی مستلزم همکاری همه دستگاه‌هاست.

دکتر سعید کشمیری در نشست هماهنگی اجرا طرح شهید سلیمانی در استان بوشهر اظهار داشت: اجرای دقیق و هدفمند این طرح، قطعاً بخش عظیمی از میزان بار بیماری کرونا کاسته خواهد شد.
وی افزود: با اجرای مناسب این طرح می‌توان از شیوع بیماری کرونا در سطح مناطق مختلف استان با کمک و همدلی و همراهی مردم و همه عزیزان کاست.
دکتر کشمیری ضمن تقدیر از خدمات و تلاش‌های ارزشمند همه عوامل و دست‌اندرکاران این طرح گفت: طرح مدیریت و کنترل اپیدمی کووید- ۱۹ به شیوه محله و خانواده محور و مبتنی بر شعار «هر خانه؛ یک پایگاه سلامت» عملیاتی می‌شود که دانشگاه علوم پزشکی هم به عنوان یکی از مجریان این برنامه همکاری و حضور فعال دارد.
استفاده از ظرفیت نیروی‌های داوطلب
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بر استفاده از ظرفیت نیروی‌های داوطلب (کادر درمان، پزشکان، پرستاران و دانشجویان) جهت حضور مشارکت حداکثری در این طرح تأکید کرد و افزود: سازمان‌دهی کمیته‌های عملیاتی و تیم‌های اجرایی بر اساس سه محور اصلی مراقبت، حمایت و نظارت در دستور کار بخش‌های مختلف قرار دارد.
انجام تست‌های گسترده، هدفمند و هوشمند
وی با اشاره به انجام تست‌های گسترده، هدفمند و هوشمند خاطرنشان کرد: شناسایی همه افراد در تماس نزدیک با فرد مبتلا، جداسازی و رهگیری بیماران، تقویت فرآیند درمان و کاهش حداکثری موارد بستری در این طرح موردتوجه است.
استان بوشهر در اجرای طرح شهید سلیمانی پیشگام و پیشرو باشد
فرمانده سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر نیز اظهار داشت: استان بوشهر به دلیل اتحاد خوب مسئولین باید در اجرا این طرح نسبت به استان‌های دیگر پیشگام و پیشرو باشد.
سردار علی رزمجو ابراز داشت: این طرح در شهرستان بوشهر به مرحله اجرا رسیده و انتظار این است دیگر شهرستان‌ها حداکثر تا روز دوشنبه صبح جلسات هماهنگی را انجام داده و به مرحله اجرا برسند.
وی گفت: کار را باید فعلاً با امکانات موجود در شهرستان‌ها آغاز کنیم و کار تا حدودی جلو ببریم.
همه ظرفیت‌های بسیج ملزم به کمک به طرح شهید سلیمانی هستند
سردار رزمجو تصریح کرد: به دستور فرمانده سازمان بسیج، همه ظرفیت‌های بسیج در مرکز استان و شهرستان‌ها ملزم به کمک به طرح شهید سلیمانی هستند.
رییس سازمان بسیج جامعه پزشکی استان بوشهر نیز گفت: دانشگاه علوم پزشکی مسئول سلامت مردم است ولی بقیه ارگان‌ها نیز نسبت به ساختار و رسالت سازمانی خود مسئولیت‌هایی دارند که در خصوص مبارزه با بیماری کرونا باید انجام دهند.
همکاری‌های بین بخشی سازمان‌ها برای شکست ویروس کرونا الزامی است
 دکتر مراد علی فولادوند اظهار داشت: برای شکست ویروس کرونا رعایت پروتکل‌های بهداشتی فردی، اجتماعی و همکاری‌های بین بخشی سازمان‌ها و ارگان‌ها امری الزامی است.
وی بابیان اینکه فرهنگ‌سازی و آگاهی بخشی نقش بسیار مهمی در نشان دادن اهمیت رعایت پروتکل‌های بهداشتی و آموزشی بیماران مبتلا به ویروس کرونا با هر شغل و عنوانی است افزود: طرح شهید حاج قاسم سلیمانی در اصل پیشگیری و جلوگیری از انتشار ویروس در بین افراد جامعه است.
ارتقاء سواد سلامت
دکتر فولادوند ضمن تشکر از تلاش‌های مدافعان سلامت افزود: یکی از وظایف مهم تیم‌های تشکیل‌شده باید ارتقاء سواد سلامت مردم در این حوزه باشد و ارگان‌های مسئول فرهنگ‌سازی ازجمله صداوسیما، جراید و... باید فعالانه وارد این عرصه شوند.

طرح شهید حاج قاسم سلیمانی در استان بوشهر در حال اجراست
معاون فنی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز گفت: طرح شهید حاج قاسم سلیمانی به منظور مدیریت و کنترل اپیدمی بیماری کووید ۱۹ با مشارکت این دانشگاه و سپاه امام صادق (ع) در استان بوشهر در حال اجراست.
دکتر محمدمهدی خواجه ئیان تصریح کرد: در این طرح مدیریت و کنترل اپیدمی ویروس کرونا به شیوه محله و خانواده محور و مبتنی بر شعار "هر خانه؛ یک پایگاه سلامت " عملیاتی می‌شود.
وی بر استفاده از ظرفیت نیروهای داوطلب (کادر درمان، پزشکان، پرستاران و دانشجویان) برای حضور مشارکت حداکثری در این طرح تأکید کرد و افزود: سازمان‌دهی کمیته‌های عملیاتی و تیم‌های اجرایی بر اساس سه محور اصلی مراقبت، حمایت و نظارت در دستور کار بخش‌های مختلف قرار دارد.
انجام تست‌های گسترده
دکتر خواجه ئیان گفت: انجام تست‌های گسترده، هدفمند و هوشمند در مناطق تعیین‌شده، بیماریابی فعال و شناسایی همه افراد در تماس نزدیک با فرد مبتلا، جداسازی و رهگیری بیماران، تقویت فرآیند درمان و کاهش حداکثری موارد بستری در این طرح موردتوجه است.
حفاظت از گروه‌های آسیب‌پذیر
وی یادآور شد: حفاظت از گروه‌های آسیب‌پذیر شامل سالمندان و افراد دارای بیماری زمینه‌ای، تعیین و اعلام هوشمند و هدفمند محدودیت‌ها و تقویت فرایند درمان سرپایی و کاهش حداکثری موارد بستری از دیگر راهبردهای مصوب در اجرای طرح شهید سلیمانی است.
هر منزل یک مرکز بهداشت تلقی می‌شود
دکتر خواجه ئیان بابیان اینکه در طرح شهید قاسم سلیمانی هر منزل یک مرکز بهداشت تلقی می‌شود، گفت: بر اساس این طرح از طریق پایگاه‌های مقاومت بسیج محله‌ها کمک‌های پیشگیری و همیاری ارائه می‌شود تا به افراد مبتلا در بحث قرنطینه کمک‌رسانی شود.
وی ادامه داد: از دیگر برنامه‌های طرح شهید سلیمانی حمایت از افرادی است که به علت ابتلا به کرونا در خانه مانده‌اند و بر این اساس برای قطع زنجیره شیوع ویروس کرونا بسته‌های معیشتی به این افراد داده می‌شود.
دکتر خواجه ئیان افزود: افراد مراجعه‌کننده به درب خانه‌ها دارای کارت شناسایی عکس‌دار و مهرشده از سوی دانشگاه علوم پزشکی و سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر هستند.

انتهای پیام/ م.غ ۱۰۲۳

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تنها مرجع رسمی اخبار حوزه سلامت در استان

کلمات کلیدی:
نشست     طرح.شهید.سلیمانی     دکتر.سعید.کشمیری        

تاریخ بروز رسانی:   17 آذر 1399

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >