رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان خبر داد:
شروع طرح شهید حاج قاسم سلیمانی جهت مدیریت و کنترل اپیدمی کووید ۱۹ در شهرستان کنگان

18 آذر 1399
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان از شروع طرح حاج قاسم سلیمانی جهت مدیریت و کنترل اپیدمی کووید ۱۹ با شیوه محله و خانواده محور در این شهرستان خبر داد.

مهندس خلیل جوکار در نشست هماهنگی طرح شهید حاج قاسم سلیمانی اظهار داشت: این طرح به صورت مشترک بین وزارت بهداشت و درمان آموزش پزشکی و سازمان بسیج مستضعفین در شهرستان کلید خورد و اجرای کامل و موفقیت‌آمیز این طرح مستلزم همکاری سایر دستگاه‌های اجرایی است.
این مقام مسئول افزود: با اجرای این طرح می‌توان در قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا، کاهش بستری و کاهش مرگ‌ومیر و ارائه خدمات حمایتی از گروه‌های در معرض خطر قدم مؤثری در مدیریت و کنترل این بیماری برداریم.
مهندس جوکار ضمن تشکر از خدمات و تلاش‌های ارزشمند همه عوامل دست‌اندرکار این طرح گفت: طرح مدیریت و کنترل اپیدمی کووید ۱۹ به شیوه محله و خانوار محور مبتنی بر شعار هر خانه یک پایگاه سلامت عملیاتی شود که شبکه بهداشت و درمان شهرستان به عنوان یکی از مجریان این برنامه که در آن از ظرفیت نیروهای خودجوش و داوطلب بسیجی و هلال‌احمر استفاده می‌شود.
وی تصریح کرد: انجام تست‌های گسترده، هدفمند و هوشمند در سطح شهرستان، بیماریابی فعال و شناسایی همه افراد در تماس نزدیک با فرد مبتلا، جداسازی و جلوگیری از تردد بیماران، تقویت فرایند درمان و کاهش حداکثری موارد بستری ازجمله مواردی است که در این طرح اجرا می‌شود.
این نشست با حضور کلیه رئیس شبکه و معاون بهداشتی، مسئولان ستادی، سرپرستان مراکز خدمات جامع شهرستان کنگان برگزار شد.

انتهای پیام/ م.س.۳۰۷۰

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تنها مرجع رسمی اخبار حوزه سلامت در استان

کلمات کلیدی:
طرح.شهید.سلیمانی     شبکه.بهداشت.درمان.کنگان     مهندس.خلیل.جوکار    

تاریخ بروز رسانی:   18 آذر 1399

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >