معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان گناوه:
غربالگری کرونا ویروس با استفاده از کیت‌های تشخیص سریع در گناوه انجام می‌شود

19 آذر 1399
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان گناوه گفت: غربالگری کرونا ویروس با استفاده از کیت‌های تشخیص سریع در شهرستان گناوه انجام می‌شود.

هادی جوانبخت در مصاحبه با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان گناوه اظهار داشت: کیت‌های تشخیص سریع کرونا در اختیار شبکه بهداشت و درمان شهرستان قرار گرفته است.
وی بیان داشت: کیت‌های مذکور قابلیت تشخیص احتمالی در دو گروه افراد دارای علامت مشکوک ابتلا به کووید ۱۹ و افراد بدون علامتی که سابقه تماس با افراد مبتلا داشته‌اند را دارد.
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان گناوه افزود: در دسترس بودن، استفاده آسان‌تر، قیمت ارزان‌تر و قدرت تشخیص احتمالی در مدت زمان کمتر (حدود ۱۵ تا ۳۰ دقیقه) از مزایای کیت‌های تست تشخیص سریع کرونا ویروس است.
جوانبخت با اشاره بیان داشت: این طرح از ۱۷ آذر در شهرستان آغازشده است و از مهم‌ترین اهداف آن بیمار یابی سریع، کاهش موارد بستری در بیمارستان، کاهش میزان مرگ‌ومیر و قطع چرخه انتقال کرونا است.
وی افزود: پس از آموزش نحوه اجرای این برنامه در قالب طرح شهید سلیمانی توسط تیم‌های رهگیری و مراقبت مراکز خدمات جامع سلامت، این خدمت به مردم ارائه می‌شود.
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان گناوه اظهار داشت: انتظار داریم با این شیوه غربالگری با سرعت بخشیدن در شناسایی افراد مشکوک و رهگیری و مراقبت به‌موقع از چرخه انتقال ویروس بین افراد کاسته شود.

انتهای پیام/ ک.آ- ۳۰۸۰

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تنها مرجع رسمی اخبار حوزه سلامت در استان

کلمات کلیدی:
کیت.تشخیص.سریع.کرونا     شبکه.بهداشت.درمان.گناوه     هادی.جوانبخت     معاون.بهداشتی.شبکه    

تاریخ بروز رسانی:   19 آذر 1399

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >