رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر:
طرح شهید حاج قاسم سلیمانی در سه حوزه حمایتی، نظارتی و مراقبتی در شهرستان بوشهر در حال اجراست

24 آذر 1399
رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: طرح شهید حاج قاسم سلیمانی در سه حوزه حمایتی، نظارتی و مراقبتی در شهرستان بوشهر در حال اجراست.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر، مهندس حسن فخرایی در نشست برنامه‌ریزی و هماهنگی طرح محله محور شهید حاج قاسم سلیمانی اظهار داشت: در حوزه حمایتی از ابتدای شیوع بیماری کرونا تاکنون حدود ۷۷ بسته معیشتی شامل برنج، رب گوجه، ماکارونی و سویا در بین خانواده‌های نیازمند توزیع‌شده است.
وی تصریح کرد: طرح کنترل و مدیریت اپیدمی کووید ۱۹ به شیوه محله و خانواده محور در سه حوزه حمایتی، نظارتی و مراقبتی در شهرستان بوشهر اجرا می‌شود.
مهندس فخرایی افزود: با محوریت بسیج و حمایت شرکت‌ها و ادارات، خانواده‌هایی که از نظر معیشتی و حفاظت فردی و قرنطینه مشکل دارند، از آن‌ها حمایت می‌شود.
رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر ادامه داد: با شناسایی افراد مبتلا به کرونا و معرفی آنان ضمن قرنطینه، نسبت به گندزدایی و ضدعفونی محل و نظارت بر وضعیت افراد اقدام می‌شود و در صورت علامت‌دار شدن دیگر اعضای خانواده از آنان تست گرفته می‌شود.
وی ادامه داد: از مهم‌ترین وظایف عملیاتی تیم‌های مراقبتی، غربالگری شفاهی خانوار دارای موارد مثبت و بررسی وضعیت بیمار و علائم بیماری در افراد در تماس نزدیک، مشارکت در آموزش عمومی، ترغیب استفاده از سامانه ۴۰۳۰، مراجعه به منازل دارای بیمار تست مثبت برای رهگیری و انجام نمونه‌گیری در درب منزل و آموزش اطرافیان است.
مهندس فخرایی افزود: تهیه لیست افراد در معرض خطر، معرفی خانواده‌ها و بیماران نیازمند به تیم حمایتی، ارائه خدمات فعال مراقبتی و پزشکی برای گروه‌های در معرض خطر، بیماران ترخیص شده از بیمارستان، تأمین داروی موردنیاز بیماران مطابق آخرین دستورالعمل، اطمینان از ارائه خدمات اساسی مانند مادر و کودک و ثبت و ارائه گزارش خدمات انجام‌شده، ارجاع فرد مبتلا به مرکز یا بیمارستان ویژه کرونا و هماهنگی با تیم‌های حمایتی و نظارتی از دیگر وظایف عملیاتی تیم‌های مراقبتی است.
رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر خاطرنشان کرد: در حوزه مراقبتی که با حضور نمایندگان اتاق اصناف، اداره صمت، اماکن و تعزیرات حکومتی و سازمان بازرسی انجام شد روزانه، ۱۸ تیم بازرسی با ۲۰ نفر نیرو در طی ۱۳ گشت مستقل و ۳ گشت مشترک فعالیت دارند.

انتهای پیام/ا.س-۳۰۰۰
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تنها مرجع رسمی اخبار حوزه سلامت در استان

کلمات کلیدی:
طرح.شهید.سلیمانی     نشست     مهندس.حسن.فخرایی     مرکز.بهداشت.بوشهر    

تاریخ بروز رسانی:   24 آذر 1399

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >