رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان:
32 تیم مراقبتی رهگیری بیماران و اطرافیان بیمار در طرح شهید سلیمانی فعالیت دارند

24 آذر 1399
رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان از تشکیل 32 تیم مراقبتی رهگیری بیماران و اطرافیان بیمار در قالب طرح شهید سلیمانی در شهرستان دشتستان خبر داد.

ماریا خویش دوست در مصاحبه با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: وظایف تیم مراقبتی رهگیری بیماران، مراقبت و ویزیت بیماران در منزل و پایش درمان بیماران و بررسی افراد در تماس نزدیک با بیماران است.
وی گفت: بیماریابی فعال، قرنطینه و رهگیری هوشمند همه افراد در تماس نزدیک با فرد مبتلا یک از اهداف مهم تیم‌های مراقبتی رهگیری است.
خویش دوست تصریح کرد: از دیگر اهداف تیم‌های مراقبتی، رهگیری بیماران و افراد دارای تست مثبت و افراد مشکوک و تماس نزدیک، محدودسازی تردد افراد بیمار و تست مثبت (جداسازی یا قرنطینه خانگی/غیر خانگی) و پیگیری هوشمند همه افراد در ارتباط نزدیک با فرد مبتلا است.
 رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان بیان کرد: وظایف تیم‌های مراقبتی رهگیری بیماران، تأیید محل جداسازی بیمار و قرنطینه اعضای خانواده او، اخذ تعهدنامه کتبی از افراد جهت تمکین به اصول قرنطینه، ارجاع افراد نیازمند بستری به سطوح بالاتر و نمونه‌گیری از افراد مشکوک و در تماس با بیمار است.
ماریا خویش دوست اظهار کرد: در طرح مشارکتی محله محور شهید حاج قاسم سلیمانی 64 مراقب سلامت در قالب 32 تیم مراقبتی رهگیری بیماران به صورت جدی فعالیت‌های خود را از هفته گذشته در کل شهرستان دشتستان آغاز کرده‌اند و با شناسایی فرد بیمار، دیگر افراد خانواده و افرادی که در تماس نزدیک با فرد مبتلا بوده‌اند، از آنها آزمایش PCR گرفته می‌شود.
خویش دوست همچنین گفت: شناسایی خانوارهای نیازمند که مبتلا به کرونا شده‌اند از مزایای طرح شهید قاسم سلیمانی است که پس از شناسایی این خانوارها توسط تیم مراقبتی رهگیری، تیم‌های نظارتی و حمایتی پایگاه‌های بسیج و سپاه با اهدای بسته‌های معیشتی و ماسک و مواد ضدعفونی‌کننده از این خانواده‌ها تا پایان دوره بیماری که 14 الی 21 روز است، حمایت می‌کنند.
وی گفت: خانوارهایی که توانایی گندزدایی منازل خود را در طی دوران بیماری ندارند، افراد تیم‌های حمایتی پایگاه بسیج که تحت نظر کارشناسان بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان دشتستان آموزش دیده‌اند، در چندین نوبت گندزدایی را انجام می‌دهند.
رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان گفت: امیدواریم با فعالیت این گروه‌ها به اهداف مهم وزارت بهداشت که همان شناسایی زودهنگام کووید- 19 و افراد در معرض تماس نزدیک (خانوار/ محل کار) و قطع زنجیره انتقال است، برسیم.
انتهای خبر: س.غ /3030
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تنها مرجع رسمی اخبار حوزه سلامت در استان

کلمات کلیدی:
رهگیری     طرح.شهید.سلیمانی     ماریا.خویش‌دوست     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان    

تاریخ بروز رسانی:   24 آذر 1399

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >