معاون فنی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
مردم با فعالیت‌های آموزشی برای همکاری در اجرای طرح شهید سلیمانی ترغیب شوند

2 دی 1399
معاون فنی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: دستگاه‌های درگیر در طرح سردار شهید حاج قاسم سلیمانی با فعالیت‌های آموزشی و اطلاع‌رسانی خود مردم را برای همکاری در اجرای این طرح ترغیب کنند.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی، دکتر محمدمهدی خواجه‌ئیان در نشست کمیته آموزش، اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی طرح سردار شهید حاج قاسم سلیمانی گفت: یک ماهی است که طرح سردار شهید سلیمانی باهدف کاهش بار بیماری کرونا در کشور و استان بوشهر در حال اجراست.
وی بابیان اینکه هدف کلی این طرح این است که بتوانیم با استفاده از مشارکت مردمی این اپیدمی را کنترل کنیم گفت: وزارت بهداشت در کل برای مقابله با کووید ۱۹، هفت استراتژی کلان دارد که تشدید و نظارت بر پروتکل‌های بهداشتی و اعمال قانون، تست گسترده هوشمند و هدفمند با استفاده از فناوری‌های تشخیص سریع، بیماری فعال، قرنطینه و رهگیری هوشمند و آموزش، اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی، حفاظت در گروه‌های آسیب‌پذیر و سالمندان و اشخاص دارای بیماری‌های زمینه‌ای از جمله این استراتژی‌ها هستند.
وی هدف از این نشست را آموزش نحوه اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی موضوعات مرتبط با کووید ۱۹ دانست و افزود: لازم است دستگاه‌های درگیر در این طرح با فعالیت‌های آموزشی و اطلاع‌رسانی خود مردم را برای همکاری در اجرای این طرح ترغیب کنند.
حمیدرضا رصافیانی، مدیر گروه آموزش و ارتقای سلامت معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز در این نشست جزئیات مربوط به نحوه اطلاع‌رسانی را بیان کرد و از شرکت‌کنندگان در جلسه درخواست نمود از ظرفیت‌های سازمانی خود برای آموزش و اطلاع‌رسانی به جامعه در جهت معرفی این طرح و نیز ارتقای دانش عموم مردم برای پیشگیری و کنترل بیماری کرونا همکاری نمایند.
طرح مدیریت و کنترل اپیدمی کووید ۱۹ (طرح شهید سلیمانی) از آذرماه سال جاری با مشارکت دانشگاه‌های علوم پزشکی، سازمان بسیج مستضعفین و نیروهای داوطلب مردی در سراسر کشور و استان بوشهر در حال اجرا است.
انتهای پیام/ م.ب ۲۰۲۰

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تنها مرجع رسمی اخبار حوزه سلامت در استان

کلمات کلیدی:
نشست     کمیته.آموزش     معاون.فنی     دکتر.محمدمهدی.خواجه‌ئیان     معاونت.بهداشتی    

تاریخ بروز رسانی:   2 دی 1399

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >