استاندار بوشهر:
ابتلا، بستری و فوتی کرونایی در استان بوشهر به وضعیت باثبات رسیده و شیب نزولی دارد

3 دی 1399
استاندار بوشهر گفت: ابتلا، بستری و فوتی کرونایی در استان بوشهر به وضعیت باثبات رسیده و شیب نزولی دارد که نشان از همراهی مردم در مدیریت کرونا و کاهشی شدن مبتلایان به این ویروس است.

عبدالکریم گراوند در جلسه ستاد مدیریت کرونا استان بوشهر با تبریک میلاد حضرت زینب(س) و گرامیداشت روز پرستار و با تاکید بر رعایت پروتکل بهداشتی برای مهار کامل بیماری کرونا اظهار داشت: باید در عرصه بیماری‌های واگیر توجه ویژه شود و اکنون ویروس جهش‌یافته در انگلیس نگرانی‌های در کشورهای مختلف به‌ویژه اروپا ایجاد کرده به‌گونه‌ای که تمام پروازها به انگلیس لغو شده است.
وی بابیان اینکه متخصصان در انتشار این ویروس احساس خطر می‌کنند گفت: باید همگان نسبت به ویروس کرونا دغدغه داشته باشند و نباید با اعلام رنگ‌بندی عادی‌انگاری شود چون انتشار کرونا شکننده بوده و ممکن است با بی‌توجهی شاهد انتشار سریع ویروس باشیم.
استاندار بوشهر از درگیری ۱۰ ماهه جامعه با ویروس کرونا خبر داد و تاکید کرد: هرچند استان بوشهر در ماه‌های اول کمتر با بیماران کرونایی درگیر بود ولی در تابستان گذشته افزایش بیماران مبتلابه کرونا را شاهد بودیم و از هرگونه عادی‌انگاری باید پرهیز شود چون انسان را در دام بیماری گرفتار می‌کند.
گراوند با تاکید بر ادامه افزایش آگاهی مردم با مشارکت صداوسیما و اصحاب رسانه نسبت به خطرات کرونا در فصل زمستان خاطرنشان کرد: باید نظارت بر رعایت پروتکل بهداشتی با سخت‌گیری بیشتری انجام‌شده و با هرگونه عادی انگاری برخورد قاطع شود.
وی با قدردانی از مشارکت مردم، اصناف، بازار و قشرهای مختلف در رعایت پروتکل بهداشتی تصریح کرد: اکنون تنها شهرستان بوشهر در وضعیت نارنجی قرار دارد و مابقی شهرستان‌ها زرد بوده و دست‌یابی به این موفقیت نتیجه همکاری و تعامل مردم و بازاریان است.
استاندار بوشهر بابیان اینکه اکنون مردم نسبتاً وضعیت آرامی نبست به ماه‌های گذشته پشت سر می‌گذارند خاطرنشان کرد: باید نظارت‌ها در رعایت پروتکل بهداشتی تشدید شود و با کسانی که دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند به‌شدت برخورد می‌شود چراکه بی‌توجهی به این مهم با جان و سلامت مردم بازی کردن محسوب می‌شود.
گراوند با قدردانی از دستگاه قضا و دادستان استان بوشهر در همراهی و کمک در مقابله با ویروس کرونا گفت: تالارهای استان بوشهر در نقاط مختلف در فعالیت‌ها باید پروتکل بهداشتی در مقابله با کرونا را رعایت کنند و بی‌توجهی به این مهم سبب پلمب شدن تالار می‌شود.
وی با اشاره به برگزاری آزمون استخدامی در دانشگاه آزاد اسلامی عالیشهر بوشهر افزود: برگزاری امتحانات دانش‌آموزان جامانده از امتحانات  با رعایت پروتکل بهداشتی برگزار می‌شود ولی برگزاری امتحانات پایه‌های تحصیلی اول و دوم  منوط به تصمیم‌گیری ستاد ملی کرونا است.
استاندار بوشهر با اشاره به راه‌اندازی و افتتاح بیمارستان ۱۱۰ تختی شهدای هسته‌‌ای بوشهر بیان کرد: عملیات ساختمانی این بیمارستان به پایان رسیده و در حال تجهیز است که برای ایجاد ژنراتور بیمارستان اعتبارات لازم اختصاص می‌یابد تا هر چه سریع‌تر شاهد افتتاح بیمارستان ۱۱۰ تختی شهدای هسته‌ای بوشهر باشیم.
وی با تاکید بر ممنوع بودن برپایی نمایشگاه عمومی در استان بوشهر تصریح کرد: برپایی نمایشگاه تخصصی با رعایت پروتکل‌های امکان‌پذیر است.
استاندار بوشهر با اشاره به اجرای طرح شهید سلیمانی در عرصه مقابله با کرونا تصریح کرد: مشارکت سپاه، بسیج  و کادر درمانی و پرستاری در اجرای طرح ملی شهید سلیمانی قابل‌تقدیر است چراکه نقش مهمی در شناسایی بیماران و مبتلایان به کرونا و کاهشی شدن بیماری در استان بوشهر داشته است.
گراوند این استان را جز نخستین استان‌های اجرای طرح شهید سلیمانی دانست و بیان کرد: هدف اجرای این طرح شناسایی و کنترل بیماران کرونایی و جلوگیری از انتشار آن است که تعداد بیماران کرونایی را کاهش دهد و حتی به صفر برساند.
وی با تاکید بر همکاری شهرداری‌ها و دهیاری‌ها در اجرای طرح شهید سلیمانی گفت: همکاری و تعامل مردم در طرح شهید سلیمانی ستودنی است چراکه ارتقا سلامتی جامعه و مردم را در پی دارد.
استاندار بوشهر تاکید کرد: با توجه به همکاری دانشگاه علوم پزشکی و سپاه استان در اجرای طرح شهید سلیمانی ، فرمانداران استان برای اجرای مطلوب این طرح تمرکز لازم را به‌کارگیرند ضمن اینکه در اجرای این طرح نیازمند همکاری بخش‌های اداری و اصناف هستیم.
گراوند با اشاره به اینکه رعایت پروتکل بهداشتی  به‌طور متوسط در استان بالای ۹۰ درصد است تاکید کرد: مناطقی که رعایت پروتکل بهداشتی آن‌ها زیر ۹۰ درصد است عارضه‌یابی و بررسی شوند تا روند نزولی بیماران کرونایی ادامه داشته باشد.
وی بابیان اینکه ابتلا، بستری و فوتی کرونایی در استان بوشهر به وضعیت باثبات رسیده و شیب نزولی دارد گفت: تالارهای استان در نقاط مختلف باید پروتکل بهداشتی را رعایت کنند و بی‌توجهی به پروتکل‌‎ها منجر به پلمب آن‌ها می‌شود.

انتهای پیام/م.ف۱۰۲۴
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تنها مرجع رسمی اخبار حوزه سلامت در استان

کلمات کلیدی:
نشست     ستاد.استانی.کرونا     استاندار     عبدالکریم.گراوند        

تاریخ بروز رسانی:   3 دی 1399

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >