فرماندار شهرستان دشتستان:
دورهمی‌های خانوادگی نقش بسزایی در تغییر وضعیت شهرستان دشتستان دارد

14 دی 1399
فرماندار شهرستان دشتستان گفت: رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی و برگزاری دورهمی‌های خانوادگی نقش بسزایی در تغییر وضعیت شهرستان دارد و می‌تواند ما را دچار بحران کند.

فتح اله نوروزی در نشست ستاد مقابله با کرونای شهرستان دشتستان افزود: تمام تصمیم گیرها و مدیریت بیماری کرونا باید به سمتی پیش رود که نتیجه آن بهبود شرایط در حوزه شهرستان دشتستان باشد و این کار بدون همراهی و همکاری نهادهای مردمی، ادارات، بانک‌ها و حوزه بهداشت و درمان امکان‌پذیر نمی‌باشد.
فرماندار دشتستان ضمن تسلیت ایام فاطمیه و سالگرد شهادت سردار سپاه اسلام شهید حاج قاسم سلیمانی گفت: طرح شهید حاج قاسم سلیمانی از آذرماه با همکاری بسیج و سپاه شهرستان با شبکه بهداشت و درمان در حال اجرا است و تمام اقدامات ما در راستای هرچه عملیاتی شدن این طرح در شهرستان باید انجام گیرد.
نوروزی اظهار کرد: از اهتمام جدی حوزه بهداشت و درمان و دیگر حوزه‌ها، نیروی انتظامی، شهرداری‌ها در راستای اطلاع‌رسانی شب یلدا صمیمانه سپاسگزاری می‌کنم.
نوروزی با بیان اینکه وضعیت کنونی را نباید ملاک قرار دهیم و این دسته‌بندی‌ها (رنگ‌بندی) شکننده است گفت: اگر بخواهیم شرایط کنونی (وضعیت زرد) را حفظ کنیم، همه نهادها و ادارات و همچنین بخشداران با محوریت دبیرخانه شبکه بهداشت و درمان در راستای جلوگیری از عادی‌سازی و عادی انگاری شرایط باید تبلیغ و اطلاع‌رسانی نمایند.
وی با بیان اینکه هر زمان نتیجه مطلوبی در بحث کرونا داشته‌ایم فقط با همدلی مردم و سازمان‌ها به‌دست‌آمده است، تأکید کرد: رعایت مجدد و قوی‌تر پروتکل‌های بهداشتی در سطح شهرستان از فرمانداری، ادارات، بانک‌ها و اصناف با جدیت هرچه تمام‌تر دنبال شود و اداراتی که مصوبات را به خوبی رعایت کرده‌اند، برای تشویق به مردم معرفی شوند.
فرماندار دشتستان تصریح کرد: با توجه به اینکه نیمی از بستری‌های کرونایی در کل کشور مربوط به دورهمی‌های خانوادگی است، باید اطلاع‌رسانی وسیع‌تری در خصوص خطرات دورهمی‌های خانوادگی در شیوع کرونا توسط شبکه بهداشت و درمان، شهرداری‌ها و بخشداران مناطق مختلف شهرستان انجام گیرد و خانواده‌ها نیز محدودیت‌های تردد در مرکز شهرستان (۹ شب تا ۴ صبح) را جدی بگیرند و از برگزاری هرگونه دورهمی در فضاهای بسته خودداری نمایند.
نوروزی اظهار کرد: اتاق اصناف و صنعت و معدن و تجارت باید وضعیت بازار روز و اصناف را با مدیریت بهتری رصد نمایند و با نظارت فرمانداری و شبکه بهداشت و درمان همانند اول آذرماه با مسئولین اتحادیه‌ها و بازرسان اتاق اصناف و صنعت و معدن برنامه‌ریزی قوی‌تری برای گشت‌های مشترک انجام دهد تا بتوانیم از عادی‌سازی و ساده‌انگاری‌ها به خصوص در اصناف پیشگیری نماییم و نگذاریم که وضعیت شهرستان تغییر کند زیرا اولین قشری که از این تغییر وضعیت (نارنجی یا قرمز) آسیب می‌بیند، اصناف می‌باشند.
وی با تأکید بر اینکه پروتکل‌های بهداشتی در ایام فاطمیه باید در مساجد و حسینیه‌ها باید مانند ایام ماه محرم و صفر رعایت شود گفت: از سخنرانان غیربومی در این شب‌ها که می‌تواند باعث تجمع بیشتری شود، استفاده ننماییم و حفظ فاصله‌گذاری اجتماعی (فیزیکی)، استفاده از ماسک، تهویه مناسب و محدودیت زمان برگزاری مراسم‌ها باید موردتوجه قرار گیرد و سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان با همکاری شبکه بهداشت و درمان دشتستان بر این موارد نظارت جدی داشته باشند.
نوروزی بیان کرد: در این شرایط کنونی، حق برپایی هیچ نمایشگاهی تا اطلاع ثانوی در سطح شهرستان وجود ندارد و از بخشداران، شهرداران و همچنین نهادهای مردم نهاد خواست که هیچ نامه‌ای در این خصوص به فرمانداری ارسال نکنند.
 فرماندار دشتستان همچنین گفت: مراسم شهید حاج قاسم سلیمانی و ایام فاطمیه باید با رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی و با محدودیت زمانی و با نظارت شبکه بهداشت و درمان دشتستان برگزار شود.
نوروزی اظهار کرد: رعایت پروتکل‌های بهداشتی باید در تمامی بخش‌ها با همکاری و همراهی مراکز خدمات جامع سلامت، شهرداری‌ها بخشداران انجام گیرد و در این خصوص اطلاع‌رسانی و نظارت‌های بخشداران و بازرسان بهداشتی نقش مؤثری در کنترل و پیشگیری و همچنین مدیریت این بیماری دارد.
نوروزی خاطرنشان کرد: تشدید نظارت‌ها بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در ترمینال‌ها به صورت جدی‌تر دنبال شود و یکی از مصوبات مهم ما در ستاد مقابله با کرونا است.
فرماندار دشتستان گفت: صدور مجوز درمان برای خروج از شهرستان توسط فرمانداری ادامه دارد و از مردم خواست که قبل از خروج از شهرستان برای پیشگیری از مشکلات احتمالی (جریمه خودرو) برای گرفتن برگه تردد اقدام کنند.
وی بیان کرد: در حوزه استان، با کمک خداوند و همراهی مردم و نهادها پیک سوم را تجربه نکردیم و اگر ساده‌انگاری کنیم قطعاً می‌توانیم پیک چهارم را خدای ناکرده تجربه کنیم.
نوروزی تصریح کرد: در طرح شهید سلیمانی، یکی از اقدامات مهم آن، گرفتن تست کرونا از اطرافیان بیماران کرونایی است و در این راستا در صورت عدم همکاری خانواده‌ها باید دادستانی و نیروی انتظامی همکاری لازم با شبکه بهداشت و درمان داشته باشند و با توجه به آمارهای روزانه شبکه بهداشت و درمان، روند شیوع کرونا نسبت به هفته‌های گذشته روند افزایشی است و ما باید با استفاده از تمامی ظرفیت‌های شهرستان تمام تلاش خود را برای کنترل این بیماری انجام دهیم.
وی تصریح کرد: بازدید از پارک منابع توسط شبکه بهداشت و درمان و سازمان منابع طبیعی باید انجام شود و نتیجه بازدید در اسرع وقت به فرمانداری ارسال گردد و در خصوص یا بسته بودن این مکان تفریحی تصمیم‌گیری صحیحی گرفته شود تا بتوانیم به کنترل و مدیریت کرونا کمک کرده باشیم.
نوروزی افزود: آموزش و پرورش با استفاده از ظرفیت سامانه شاد در خصوص پرهیز از دورهمی‌های خانوادگی و ساده‌انگاری کرونا به والدین اطلاع‌رسانی نماید و تمامی آزمون‌های مدارس به غیر از پایه دوازدهم باید به صورت مجازی برگزار گردد.
فرماندار شهرستان دشتستان با بیان اینکه رسانه‌ها و روابط عمومی‌های تمامی نهادها با جدیت در خصوص بیماری کرونا اطلاع‌رسانی کنند، گفت: باید یادآوری نمایم که موضوع کرونا تمام نشده است و تمامی برنامه‌ریزها، پیگیری‌ها، نظارت‌ها به‌گونه‌ای انجام شود که به وضعیتی نرسیم که دوباره اصناف متضرر و منابع مالی و انسانی زیادی درگیر این بیماری شوند.

انتهای خبر: س.غ /۳۰۳۰
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تنها مرجع رسمی اخبار حوزه سلامت در استان

کلمات کلیدی:
نشست     ستاد.کرونا     فرماندار     فتح‌اله.نوروزی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دستستان    

تاریخ بروز رسانی:   14 دی 1399

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >