رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر؛
کووید ۱۹نشان داد وجود زیرساخت‌های بهداشتی و دیدگاه سلامت‌‌محور بسیار مهم است

16 دی 1399
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: بیماری کووید ۱۹ به ما نشان داد که وجود زیرساخت‌های بهداشتی، مباحث پیشگیری و دیدگاه سلامت‌‌محور و بهداشتی اهمیت دارد.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر؛ دکتر سعید کشمیری در نشست هم‌اندیشی با مدیران معاونت بهداشتی دانشگاه گفت: تجربه نشان داده که هر زمان تنها بر درمان تکیه کرده‌ایم ضرر کرده و اگر تمام تلاش و انرژی‌مان را صرف کارهای پیشگیرانه و بهداشتی کنیم هم ازلحاظ جان انسان‌ها و هم سرمایه سود می‌بریم.
وی بابیان اینکه من خود را جزو بدنه بهداشت دانسته و هیچ‌وقت جدا از مباحث بهداشتی نبوده‌ام تصریح کرد: خوشبختانه اقداماتی که در سال‌های قبل در استان هم در بخش حوزه نیروی انسانی و هم بخش نرم‌افزاری و سواد سلامت انجام‌شده باعث شد که ما در ۳ پیک کرونا در کشور، فقط در یک پیک حضور جدی داشته و همان‌طور که همه می‌دانند استان بوشهر آخرین استانی بود که از وضعیت سفید بیرون آمد.
دکتر سعید کشمیری بیان داشت: دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در این ۱۰ ماه که از بیماری کووید۱۹ گذشته جزو دانشگاه‌های موفق بوده هرچند هنوز دوران بیماری تمام نشده و پیک زمستانه را در پیش داریم.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خاطرنشان کرد: بی‌مهری‌هایی که نسبت به حوزه بهداشت می‌شود فقط مربوط به استان بوشهر نبوده و این دیدگاه که همیشه حوزه درمان است که در بیماری‌ها فعال است اشتباه بوده و امیدوارم در آینده این تصور عوض شود.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: همه مدیران معاونت بهداشتی تجربه بسیار بالایی در حوزه بهداشت داشته و هر کدام در حوزه خود فرد خبره‌ و دلسوزی بوده که واقعا سرمایه‌هایی برای دانشگاه علوم پزشکی بوشهر محسوب می‌شوند.
دکتر عبدالمحمد خواجه‌ئیان افزود: تیمی که در مجموعه معاونت بهداشتی کار می‌کنند در این سال‌ها به هماهنگی خوبی رسیده‌اند که برآیند آن‌هم این است که دانشگاه علوم پزشکی بوشهر ازلحاظ شاخص‌ها و دستاوردها در کشور جایگاه قابل قبولی دارد.
انتهای پیام/ کد خبر- کد
دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

کلمات کلیدی:
نشست.هم‌اندیشی     معاونت.بهداشتی     دکتر.سعید.کشمیری     معاون.بهداشتی     دکتر.عبدالمحمد.خواجه‌ئیان        

تاریخ بروز رسانی:   16 دی 1399

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >