رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان:
در طرح شهید سلیمانی بیش از ۲۰۰نفر توسط تیم‌های بهداشتی در منزل مراقبت شده‌اند

22 دی 1399
رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان گفت: از زمان اجرایی شدن طرح شهید سلیمانی تاکنون ۲۲۴ نفر توسط تیم‌های بهداشتی ( بهورزان و مراقبین سلامت) در منزل مراقبت شده‌اند.

ماریا خویش‌دوست در مصاحبه با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان دشتستان افزود: در این طرح تیم‌های رهگیری و مراقبتی مهم‌ترین نقش را در قطع زنجیره انتقال بر عهده داشته و ۲۹ تیم دونفره که  شامل یک بهورز، مراقب سلامت و یک رابط سلامت محله و یا نیروی بسیجی است در چارچوب وظایف تعیین‌شده فعالیت می‌کنند.
وی مراقبت و ردیابی افراد مثبت و بیماریابی فعال از اطرافیان بیمار را یک حرکت مهم در کنترل بیماری کرونا دانست و اظهار داشت: تیم‌های رهگیری و مراقبتی وظیفه‌دارند با پایش محله محور و خانواده‌ محور نسبت به انجام تست‌های سریع از موارد مشکوک و همچنین ارجاع جهت تست pcr اقدام کنند.
 رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان تصریح کرد: تعداد تست سریع انجام‌شده توسط تیم‌های مراقبتی رهگیری ۳۶۱ نفر بوده که ۳۹ نفر از این افراد مثبت گزارش شده است.
خویش‌دوست گفت: تعداد افراد در معرض تماس نزدیک رهگیری شده تاکنون ۲۳۳ نفر بوده که ۲۵ نفر از این افراد به مراکز منتخب ارجاع داده‌شده‌اند.
وی نقش نیروهای بسیجی و سفیران سلامت در گندزدایی و آموزش خانوارها را مؤثر دانسته و افزود: آموزش بیماران و افراد در تماس با آن‌ها، اجرای قرنطینه و جداسازی بیماران در منزل، گندزدایی و پایش مستمر وضعیت بیمار و اطرافیان از دیگر وظایف تیم‌های نظارتی در قالب طرح شهید سردار سلیمانی است.
رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان از مردم خواست که با تیم‌های رهگیری همکاری کرده تا شاهد کاهش ابتلای بیماری کرونا در جامعه باشیم.

انتهای پیام/س.غ- ۳۰۳۰
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تنها مرجع رسمی اخبار حوزه سلامت در استان


کلمات کلیدی:
تیم‌های.رهگیری     طرح.شهید.سلیمانی     ماریا.خویش‌دوست     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان    

تاریخ بروز رسانی:   22 دی 1399

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >