رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه خبر داد:
انجام بیش از ۱۵۷۵ تست کووید ۱۹ در شهرستان عسلویه/ بیش از یک ماه بدون فوتی کرونایی

24 دی 1399
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه گفت: از ابتدای شیوع کووید ۱۹ تاکنون بیش از هزار و ۵۷۵ تست کرونا در شهرستان عسلویه گرفته‌شده که تنها ۲۵ درصد از این افراد مبتلا به کووید ۱۹ تشخیص داده شده‌اند.

جاسم زارعی با اشاره به فوت ۳۱ نفر از ابتدای شیوع کووید ۱۹ در شهرستان عسلویه، اظهار داشت: خوشبختانه در یک ماه اخیر مورد فوتی بر اثر ابتلا به کرونا در شهرستان عسلویه مشاهده نشده که نشان از همکاری خوب شهروندان در رعایت نکات بهداشتی دارد.
زارعی ادامه داد: بهبود وضعیت و کاهش آمار مبتلایان و تغییر وضعیت از زرد به آبی به معنای پایان بیماری نیست و باید همچنان رعایت توصیه‌های بهداشتی را جدی بگیریم که ساده‌انگاری ممکن است ما را به سمت افزایش مبتلایان سوق دهد و این امر مستلزم همکاری همه نهادهای شهرستان و شهروندان در ایجاد حساسیت‌های لازم است.
دبیر ستاد مقابله با کرونا شهرستان عسلویه اظهار داشت: استفاده از ماسک، عدم تردد غیرضروری، رعایت فاصله اجتماعی، تهویه مناسب و شستشوی مکرر دست‌ها و از همه مهم‌تر پرهیز از دورهمی‌های خانوادگی و دوستانه در محیط‌های بسته، کماکان بهترین راهکار پیشگیری از ابتلا به کووید ۱۹ است.
وی اذعان داشت: در تابستان به علت گرمای زیاد، استفاده از کولر و بسته بودن درب و پنجره‌ها بالاترین خیز در میزان ابتلا، بستری و فوتی داشته‌ایم.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه خاطرنشان کرد: اکنون در فصل زمستان نیز به علت عدم تهویه مناسب منازل در صورت عدم توجه به این مهم و عادی انگاری باز هم افزایش مبتلایان و به‌تبع آن میزان بستری‌ها و فوتی به دنبال خواهد داشت که امیدواریم مردم شهرستان عسلویه نیز آن را مدنظر قرار دهند.

انتهای پیام/ م.ک- ۳۰۹۰

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تنها مرجع رسمی اخبار حوزه سلامت در استان


کلمات کلیدی:
تست.تشخیص.کرونا     آمار.کرونا     جاسم.زارعی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.عسلویه    

تاریخ بروز رسانی:   24 دی 1399

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >