سرپرست شبکه بهداشت و درمان گناوه:
بیمار سرپایی مثبت کرونایی در گناوه رو به افزایش است

27 دی 1399
سرپرست شبکه بهداشت و درمان گناوه گفت: در هفته سوم دی‌ماه حدود ۲۶ درصد نمونه‌های گرفته‌شده از مراجعین سرپایی به مراکز تحت پوشش شبکه بهداشت و درمان گناوه مثبت شده است و این نشانگر انتشار سریع بیماری در بین افراد است.

عصمت حیدری در مصاحبه با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان گناوه اظهار داشت: از ابتدای شروع بیماری کووید ۱۹ (اسفند ۹۸) تاکنون شبکه بهداشت و درمان گناوه ۲ هزار و ۸۰۴ نمونه تشخیص بیماری کووید ۱۹ (PCR) از افراد مشکوک گرفته که تعداد هزار و ۴۱۸ مورد از تست‌ها مثبت شدند.
وی با بیان اینکه متأسفانه تاکنون ۹۵ بیمار در اثر این بیماری در شهرستان فوت شده‌اند افزود: بررسی‌های انجام شده حاکی از آن است که در هفته‌های اخیر درصد بیشتری از نمونه‌های گرفته‌شده مثبت می‌شوند.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان گناوه بیان داشت: در هفته سوم آذر ۱۴ درصد از نمونه‌های گرفته‌شده مثبت بودند درحالی‌که در چهار هفته بعد حدود ۲۶ درصد نمونه‌های گرفته‌شده مثبت شده است و این نشانگر انتشار سریع بیماری در بین افراد است.
وی تصریح کرد: افزایش موارد مثبت می‌تواند دلایل متعددی از قبیل تجمع در فضاهای سربسته و بدون تهویه مناسب به دلیل سردی هوا، عادی انگاری مردم، حضور در مراسم عروسی در تالارها، برگزاری مراسم‌های مذهبی در فضای بسته داشته باشد.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان گناوه ادامه داد: متأسفانه با سرد شدن هوا تجمعات و دورهمی‎ها در فضای بسته صورت می‌گیرد که این می‌تواند خطر بزرگی برای انتشار بیماری با توجه به تعداد بالای موارد مثبت (ناقل بدون علامت) در جامعه باشد.
حیدری اظهار داشت: در ۱۴ و ۱۵ آذرماه موارد بستری به صفر رسیده بود ولی متأسفانه در پی افزایش موارد مثبت بیماری در هفته‌های اخیر، موارد بستری در بیمارستان نیز افزایش‌یافته است.
وی تصریح کرد: کلیه سازمان‌های مرتبط ضمن تعامل و همکاری با شبکه بهداشت و درمان از تجمع مردم در فضاهای بسته و دورهمی‌ها، حضور در کافه‌ها، باشگاه‌ها، حضور در هر گونه مراسم عزا و عروسی با جمعیت زیاد خودداری کرده و مردم را ترغیب به تغییر شیوه زندگی خود با رعایت دائمی پروتکل‌های بهداشتی کنند.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان گناوه توصیه کرد: برگزاری مراسمات در فضای باز و با افراد محدود باشد و اگر مراسم در فضای بسته برگزار می‌شود از ماسک و دستکش استفاده‌شده و قانون فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک و تهویه مناسب هوا رعایت شود و زمان برگزاری مراسم تا جایی که ممکن است کاهش داده شود.
انتهای پیام/ ک.آ- ۳۰۸۰

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تنها مرجع رسمی اخبار حوزه سلامت در استان

کلمات کلیدی:
شبکه.بهداشت.درمان.گناوه     عصمت.حیدری     افزایش     مراجعه.سرپایی     کرونا.ویروس    

تاریخ بروز رسانی:   27 دی 1399

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >