کارشناس مسئول واحد سلامت خانواده شبکه بهداشت و درمان دشتستان:
بیش از ۲۷۰۰ مادر باردار دشتستانی در دوران شیوع کرونا غربالگری شده‌اند

29 دی 1399
کارشناس مسئول واحد سلامت خانواده شبکه بهداشت و درمان دشتستان گفت: بیش از ۲ هزار و ۷۴۹ مادر باردار دشتستانی در دوران شیوع کرونا غربالگری کووید -۱۹ شده‌اند.

فضه امیری در گفت‌وگو با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان اظهار داشت: کرونا همه اقشار جامعه را تحت تأثیر خود قرار داده و موجب شده رعایت مسائل بهداشتی در تمامی گروه‌های جامعه امری مهم و جدی تلقی شود.
امیری با تأکید بر رعایت بهداشت زنان باردار افزود: رعایت بهداشت زنان باردار از اهمیت بسزایی برای کادر بهداشت و درمان برخوردار بوده به‌گونه‌ای که از ابتدای پاندمی کرونا، در هر سه گام غربالگری دستور و توصیه‌های ضروری و لازم به این قشر داده شده است.
وی بیان کرد: غربالگری مادران باردار در دوره شیوع بیماری کووید- ۱۹ به طور مستمر و به صورت دوهفته‌ای یکبار به طور تلفنی و هر بار قبل از مراقبت دوران بارداری به صورت حضوری در حال انجام است.
امیری تصریح کرد: در سه گام غربالگری‌های انجام‌شده توسط مراقبین سلامت ۸۹ مادر باردار علامت‌دار بوده‌اند که ۶۷ مادر به پزشک و ۲ مورد به بیمارستان ارجاع داده شده و تعداد موارد مثبت مادران باردار از ابتدای شیوع بیماری تاکنون ۱۱۰ مورد در شهرستان دشتستان اعلام‌شده است.
کارشناس مسئول واحد سلامت خانواده شبکه بهداشت و درمان دشتستان گفت: برای مراقبت از سلامت زنان باردار و پیشگیری از ابتلا به کرونا، علاوه بر عدم تردد در مکان‌های شلوغ و پرهیز از سفر باید زنان باردار تحرک کافی در منزل نیز داشته باشند.
وی همچنین گفت: زنان باردار باید تمام مراقبت‌های بهداشتی ضروری را همچون تمامی افراد جامعه انجام دهند و به شست‌وشوی دست‌ها با استفاده از آب و صابون و یا اسپری‌های ضدعفونی‌کننده توجه کنند.
امیری با تأکید بر خودداری زنان باردار از هرگونه سفر و لزوم ماندن در منزل گفت: با توجه به شیوع بیماری در اغلب نقاط کشور و همچنین کمبود دسترسی به  امکانات بهداشتی و درمانی در طول سفر، زنان باردار نباید سفر کنند.
کارشناس مسئول واحد سلامت خانواده شبکه بهداشت و درمان دشتستان خاطرنشان کرد: مهم‌ترین توصیه به زنان باردار این است که همچون سایر افراد حتماً بهداشت را رعایت کنند، در مجامع عمومی ظاهر نشوند، سفر نروند و ماسک بزنند، اما اگر مبتلا شدند در صورت وجود علائم باید به پزشک مراجعه کنند و تحت درمان قرار گیرند.

انتهای خبر: س.غ /۳۰۳۰
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تنها مرجع رسمی اخبار حوزه سلامت در استان

کلمات کلیدی:
شبکه.بهداشت.درمان.دشتستان     فضه.امیری     مادر.باردار     کرونا     غربالگری    

تاریخ بروز رسانی:   29 دی 1399

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >