مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر:
افزایش ارائه خدمات تیم سلامت از اولویت‌ها در طرح پزشک خانواده است

5 بهمن 1399
مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر گفت: افزایش ارائه خدمات تیم سلامت در سطح یک از اولویت‌های ما در طرح پزشک خانواده است.

دکتر پرویز رمضانی در نشست با مسئولین شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان اظهار داشت: مردم مناطق تحت پوشش طرح پزشک خانواده، در گام اول باید برای دریافت خدمات سلامت به تیم سلامت مستقر در مراکز خدمات جامع سلامت خود مراجعه کنند تا اگر نیاز به خدمات تخصصی بود، توسط پزشک عمومی به متخصص ارجاع داده شوند.
وی ضمن تشکر و قدردانی از تلاش‌ها و خود گذشتگی پرسنل بهداشتی و درمانی دشتستان در شرایط سخت بحران کرونا، بیان کرد: با توجه به بحران بیماری کرونا و درگیری تیم سلامت، افزایش شاخص‌ها بهداشتی را در شهرستان دشتستان شاهد بوده‌ایم که جای تقدیر دارد.
دکتر رمضانی همچنین بر راه‌اندازی نسخه الکترونیک و ارائه خدمات در بیمارستان‌های غیردولتی با نرخ دولتی در شهرستان دشتستان تأکید کرد و گفت: انتظارات اداره بیمه سلامت از تیم سلامت افزایش ارائه خدمات در سطح اول و کاهش بار مراجعه به سطح ۲ و ۳ است.
وی با تأکید بر اینکه، تمام تلاش‌های ما باید در این راستا انجام شود که از مراجعه مردم به سطح دوم و سوم جلوگیری کنیم تا مردم هزینه چند برابری جهت مراجعه به متخصص پرداخت نکنند، افزود: مراجعه به پزشک متخصص در گام اول، هم هزینه‌های بیمار و هم هزینه بیمه‌های درمانی را بالا می‌برد.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان نیز با بیان عملکرد خوب تیم پزشک خانواده شهرستان دشتستان گفت: استفاده و جایگزینی پزشکان خانواده در مراکز منتخب کرونا، یکی از عوامل مهم تعدیلات در ۶ ماهه اول است و با توجه به کمبود نیروی انسانی و تجهیزات در این بحران، این امر بدیهی است.
ماریا خویش دوست تصریح کرد: ما تمام اقدامات و تلاشمان را در راستای ارائه خدمات بهتر و مطلوب‌تر در مناطق کم برخوردار انجام داده‌ایم و با توجه به این بحران، تیم سلامت در مراکز تحت پوشش برنامه پزشک خانواده مستقر و خدمات‌دهی مانند گذشته انجام‌شده است.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان خاطرنشان کرد: شبکه بهداشت و درمان دشتستان با همکاری بیمه سلامت، برنامه مداخله‌ای در خصوص کاهش بار مراجعه به سطح ۲ و ۳ و اجرا توسط تیم سلامت و همچنین همسان‌سازی جمعیت چهار مرکز خدمات جامع سلامت متناسب با تعداد حضور پزشک (آبپخش –تنگ ارم-شبانکاره-وحدتیه) در دستور کار خود قرار داده است.
 
انتهای پیام/س.غ- ۳۰۳۰
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تنها مرجع رسمی اخبار حوزه سلامت در استان

کلمات کلیدی:
نشست     بیمه.سلامت     دکتر.پرویز.رمضانی     ماریا.خویش‌دوست     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان    

تاریخ بروز رسانی:   5 بهمن 1399

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >