کارشناس مسئول واحد بیماری‌های واگیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیلم:
شناسایی ۸ مورد مثبت مبتلا به کرونا در طرح شهید سلیمانی در دیلم

5 بهمن 1399
کارشناس مسئول واحد بیماری‌های واگیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیلم گفت: در طرح شهید سلیمانی تعداد ۸ مورد مثبت مبتلا به بیماری کرونا در سطح شهرستان دیلم شناسایی‌شده است.

مرتضی متانت در گفت‌وگو با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیلم اظهار داشت: از ابتدای اجرای طرح شهید سلیمانی در شهرستان تاکنون ۱۴ بیمار کووید ۱۹ مثبت از طریق انجام تست پی.سی.آر شناسایی‌شده است.
وی عنوان کرد: همچنین از ابتدای طرح شهید سلیمانی تاکنون ۵۷ نفر مورد رصد و رهگیری تیم‌های رهگیری طرح شهید سلیمانی قرار گرفته و در مجموع ۳۵ تست راپید از این افراد گرفته شده است از این تعداد تست، ۸ مورد مثبت شناسایی‌شده و نتیجه ۲۷ مورد نیز منفی بوده است
کارشناس بیماری‌های واگیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیلم عدم تمایل به انجام تست راپید نزدیکان و خانواده مورد مثبت را یکی از مشکلات این طرح عنوان کرد و افزود: این مشکلات باعث می‌شود تعداد نمونه‌های راپید تست در سطح شهرستان کاهش یابد.
متانت اضافه کرد: از ابتدای اجرای طرح شهید سلیمانی در شهرستان دیلم ۶۸۹ مورد بازرسی توسط بازرسین شبکه بهداشت و درمان، ۲۹۵ مورد بازدید توسط نیروهای هلال‌احمر، ۱۲ مورد بازدید مشترک با سایر دستگاه‌ها، ۳۲ مورد صدور اخطاریه، ۴ مورد پلمپ و ۶ منزل توسط تیم‌های حمایتی بسیج و هلال‌احمر گندزدایی صورت گرفته است.
انتهای پیام/م.ب-۳۰۶۰
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تنها مرجع رسمی اخبار حوزه سلامت در استان

کلمات کلیدی:
طرح.شهید.سلیمانی     مرتضی.متانت     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دیلم    

تاریخ بروز رسانی:   5 بهمن 1399

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >