طرح سردار شهید حاج قاسم سلیمانی به نحو مطلوبی با مشارکت فعال بسیجیان در شهرستان بوشهر در حال اجرا است

7 بهمن 1399
رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر بیان کرد: در گام چهارم مبارزه با کووید ۱۹ در شهرستان هم‌زمان با هفته مقدس بسیج در اوایل آذرماه مقدمات اجرای طرح مدیریت و کنترل اپیدمی کووید ۱۹ به شیوه محله و خانواده محور که بهنام سردار شهید حاج قاسم سلیمانی مزین است مهیا شد.

وی عنوان داشت: بلافاصله جلسات هماهنگی و کمیته های چهارگانه طرح در محل فرمانداری و به ریاست فرماندار به‌عنوان فرمانده قرارگاه مرکزی برگزار شد و کلیه اعضاء تیمهای رهگیری درب منزل،  مراقبت در منزل،  نظارتی و حمایتی توسط ناحیه مقاومت بسیج شهرستان و سازمان بسیج جامعه پزشکی استان معرفی و آموزشهای لازم را فراگرفته و طرح وارد فاز اجرایی است.
رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر اظهار کرد: در اجرای این طرح تعداد ۱۱۶ نیروی رسمی معرفی و در قالب تیمهای سه‌گانه رهگیری، نظارتی و حمایتی سازماندهی و کارت شناسایی آنها صادر شده است.
مهندس فخرایی افزود: این نیروها در کنار پرسنل مرکز بهداشت اقدام به شناسایی افراد در تماس نزدیک با بیماران  مثبت کووید ۱۹ و انجام تست سریع کرونا از افراد دارای علامت و ارائه آموزشهای لازم جهت رعایت ضوابط قرنطینه خانگی و مراقبت از گروه های در معرض خطر یعنی افراد بالای ۶۰ سال و همچنین دارای بیماری زمینه‌ای و زنان باردار است.
وی بیان کرد: تیم‌های نظارتی بسیج نیز در کنار بازرسین بهداشت محیط بر رعایت پروتکل های بهداشتی در مراکز تجمعی و پرتردد و همچنین اصناف نظارت می‌کنند و همچنین وظیفه تیم های حمایتی نیز پشتیبانی از خانواده های در معرض آسیب و نیازمند است.
رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر تأکید کرد: تاکنون با همکاری تیم های بسیج و پرسنل مرکز بهداشت تست سریع کرونا از اطرافیان و افراد در معرض تماس نزدیک بیماران مثبت انجام و تعداد ۱۰۴بیمار جدید شناسایی شده که از همگی تعهدنامه مبنی بر رعایت ضوابط قرنطینه خانگی گرفته شده است .
انتهای پیام/س.م-۳۰۰۰
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تنها مرجع رسمی اخبار حوزه سلامت در استان


کلمات کلیدی:
طرح.شهید.سلیمانی     مهندس.حسن.فخرایی     مرکز.بهداشت.بوشهر    

تاریخ بروز رسانی:   7 بهمن 1399

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >