همایش تجلیل از مراقبین و فعالان حوزه سلامت جنوب استان در کنگان برگزار شد

13 بهمن 1399
همایش تجلیل از مراقبین و فعالان حوزه سلامت جنوب استان در کنگان برگزار شد.

معاون شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان گفت: سلامت، حال رفاه کامل جسمی، روانی و اجتماعی بوده که پایه زندگی همه گروه‌های سنی محسوب می‌شود.
فاطمه آهو خوش بابیان اینکه گروه سنی جوانان و نوجوانان آینده‌سازان جامعه بوده و ازنظر سنی نسبت به چگونگی حفظ سلامتی خودآگاهی کافی ندارند اظهار داشت: این گروه سنی به‌عنوان یکی از قشرهای آسیب‌پذیر نیاز به آموزش، حمایت همه‌جانبه خانواده و اطرافیان و سازمان‌های متولی سلامت را دارند.
وی با اشاره به اینکه یکی از اهداف مهم متولیان حوزه سلامت رسیدن به ارتقای سلامت این گروه سنی و پیشگیری از بیماری‌های غیر واگیر در میان‌سالی است تصریح کرد: داشتن جامعه‌ای سالم درگرو همکاری تمامی دستگاه‌های اجرایی است.
معاون شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان بیان داشت: تاکنون با همت و تلاش مراقبین سلامت مراکز خدمات جامع سلامت، جامعه مدیران و کارکنان مدارس، همکاری و تعامل بسیار مطلوب و تنگاتنگی در اجرای طرح‌های بهداشتی در مدارس را شاهد بوده‌‌‌ایم.
وی اشاره کرد: اجرای طرح‌هایی مانند مکمل یاری آهن و ویتامین D، بیماریابی، بهداشت دهان و دندان، بهداشت بلوغ، پیشگیری از کم‌تحرکی، چاقی و اضافه‌وزن، تغذیه سالم، پیشگیری از سوانح و حوادث و سبک زندگی سالم ازجمله طرح‌های مهم و موفق شبکه بهداشت و درمان در شهرستان است.
 آهو خوش اظهار داشت: در سال جاری نحوه زندگی سالم در شرایط اپیدمی کرونا در اولویت تمامی طرح‌ها بوده که امیدواریم همکاری سایر دستگاه‌های اجرایی شهرستان همچنان ادامه داشته باشد.
در این همایش که با حضور مسئولین شهرستان کنگان برگزار شد ضمن تجلیل از مراقبین سلامت، ريیس آموزش‌وپرورش این شهرستان ضمن تقدیر از شبکه بهداشت و درمان گزارشي از وضعيت كنوني مدارس مروج سلامت ارائه کرد.
انتهای پیام/ م./س .3070
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تنها مرجع رسمی اخبار حوزه سلامت در استان


کلمات کلیدی:
همایش.     تقدیر     معاون.فنی     فاطمه.آهو‌خوش     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.کنگان    

تاریخ بروز رسانی:   13 بهمن 1399

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >