رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم؛
انجام ۵۸۰ تست تشخیص سریع کرونا در طرح شهید سلیمانی در جم / شناسایی ۱۵۸ نفر کرونا مثبت در ۵۷ روز گذشته

14 بهمن 1399
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم گفت: از ۱۷ آذرماه امسال با استارت طرح ملی شهید سلیمانی ۵۸۰ تست تشخیص سریع کرونا و ۲۸۷ تست PCR تا تاریخ ۱۳ بهمن‌ماه گرفته‌شده و تعداد ۱۵۸ نفر بیمار مثبت کرونا شناسایی‌شده است.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم، احمد قاسمی با اشاره به اینکه بیماریابی و قطع زنجیره انتقال یکی از اهداف طرح شهید سلیمانی است اظهار داشت: از زمان شروع این طرح بیماریابی گسترده در سطح شهرستان صورت گرفته که باعث شده آمار موارد مثبت افزایش پیدا کرده و با قرنطینه معکوس از انتشار ویروس کرونا جلوگیری شود و انتظار است در این طرح مردم همکاری‌هایی لازم را با تیم‌های رهگیر داشته باشند.
رییس شبکه بهداشت و درمان جم خاطرنشان کرد: آمار بیماران سرپایی و مشکوک به مراکز درمانی رو به افزایش است ولی خوشبختانه شاهد افزایش آمار موارد بستری در بیمارستان نبوده‌ایم که با توجه به وضعیت شکننده فعلی، امکان افزایش موارد بستری دور از انتظار نیست.
وی با بیان اینکه در طرح ملی شهید سلیمانی ۵۸۰ تست تشخیص سریع کرونا تا تاریخ ۱۳ بهمن‌ماه گرفته‌شده است افزود: تعداد ۱۰۱ نفر بیمار مثبت کرونا از طریق کیت‌های تشخیص سریع کرونا شناسایی‌شده است و همچنین از ۲۸۷ آزمایش PCR گرفته‌شده در طرح شهید سلیمانی، ۵۷ نفر فرد مثبت شناسایی‌شده است.
وی با اشاره به اینکه رنگ‌بندی شهرستان‌ها بر اساس میزان موارد بستری اعلام می‌شود اظهار داشت: تغییر وضعیت رنگ‌بندی شهرستان به صنوف و کسب‌وکارها آسیب‌زده و محدودیت‌های جدید را در پی خواهد داشت و شهروندان می‌توانند با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به حوزه سلامت کمک کرده و زحمات آن‌ها را جبران کنند.
دبیر ستاد مقابله با کرونا با بیان اینکه تا ۱۳ بهمن‌ماه ۶۲ روز بدون فوتی کرونا در شهرستان سپری کرده‌ایم افزود: بنابراین تا وقتی‌که درمان قطعی برای آن پیدا نشود باید به روی پیشگیری از این بیماری متمرکز شویم و شست‌وشوی مرتب دست‌ها، استفاده از ماسک در بیرون از منزل و جمع‌های خانوادگی و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، مطمئن‌ترین راه پیشگیری و مقابله با این بیماری است.
احمد قاسمی اظهار داشت: سهل‌انگاری در بیماری کرونا عامل افزایش این بیماری خواهد بود و ویروس کرونا همچنان باقی است و وضعیت آبی شهرستان جم نباید عاملی شود که ساده‌انگاری و عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی را در برخی نقاط شهرستان شاهد باشیم و این نگران‌کننده است.
وی مردم را به تداوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی توصیه کرد و افزود: اگر مردم دستورالعمل‌های ابلاغی از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا را جدی نگیرند بازگشت به وضعیت شیوع زرد، نارنجی و حتی قرمز شیوع کرونا دور از انتظار نیست.

انتهای پیام/ م.م ۳۰۲۰

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تنها مرجع رسمی اخبار حوزه سلامت در استان


کلمات کلیدی:
کرونا.ویروس     طرح.شهید.سلیمانی     احمد.قاسمی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.جم    

تاریخ بروز رسانی:   14 بهمن 1399

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >