مدیر گروه آموزش و ارتقای سلامت معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
۱۴۰ هزار سفیر سلامت خانوار در استان بوشهر فعال هستند

15 بهمن 1399
مدیر گروه آموزش و ارتقای سلامت معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: بیش از ۱۴۰ هزار نفر سفیر سلامت خانوار در قالب برنامه هر خانه یک پایگاه سلامت استان بوشهر فعال می‌باشند.

 به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، حمیدرضا رصافیانی اظهار داشت: در حال حاضر بیش از ۱۴۰ هزار نفر سفیر سلامت خانوار و بالغ بر ۱۷۰۰ نفر رابط سلامت محله در قالب برنامه "هر خانه یک پایگاه سلامت" فعال و در حال طی دوره‌های آموزشی می‌باشند.
وی افزود: برنامه ملی هر خانه یک پایگاه سلامت باهدف توانمندسازی فرد، خانواده و جامعه برای تأمین، حفظ و ارتقای سلامت در مراقبت از خود و جامعه و همیاری و مشارکت جمعی و با تربیت سفیران سلامت و رابطان سلامت محله اجرا می‌گردد.
این مسئول بهداشتی عنوان کرد: در این برنامه رابطان و سفیران سلامت در سه حیطه ارتقاء سلامت و پیشگیری، درمان‌های اولیه و توانبخشی در قالب ۲۲ عنوان بسته آموزشی توسط مربیان شهرستانی آموزش‌دیده و به خانواده خود و سایر خانوارها منتقل می‌کنند.
وی خاطرنشان کرد: در پی ابلاغ اجرای برنامه "هر خانه یک پایگاه سلامت" از طرف وزیر بهداشت در سال جاری، گروه آموزش و ارتقای سلامت معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، به منظور آماده سازی کارکنان برای اجرای قوی و مؤثر برنامه و با هدف تربیت مربیان ارشد، اقدام به برگزاری دوره توانمندسازی کارکنان خود نمود.
مدیر گروه آموزش و ارتقای سلامت معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خاطرنشان کرد: در این راستا و در مرحله اول، کارشناسان حوزه ستادی مرکز بهداشت استان و مراکز بهداشت شهرستان‌ها، به عنوان گروه هدف این برنامه آموزش‌های لازم را دریافت نمودند.

انتهای پیام/ م.ب ۲۰۲۰
دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

کلمات کلیدی:
سفیر.سلامت     معاونت.بهداشتی     حمیدرضا.رصافیانی        

تاریخ بروز رسانی:   15 بهمن 1399

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >