معاون دفتر نهاد رهبری در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
باید در استقلال، عزت و در پیشرفت کردن، الگوی دیگر جوامع باشیم

18 بهمن 1399
معاون دفتر نهاد رهبری در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: باید در استقلال، عزت و در پیشرفت کردن، الگوی دیگر جوامع باشیم.

حجت الاسلام سیدعبدالجلیل حسینی ضمن تبریک فرا رسیدن دهه ی مبارک فجر با محوریت قرار دادن آیه ۱۴۳ سوره بقره اظهار داشت: در این آیه خداوند متعال خطاب به جامعه ایمانی مسلمانان می فرماید ما شما را امت وسط قرار دادیم، یعنی ما شما را در جایگاهی قرار دادیم که خود باید از امت پیامبر الگو بگیرید و از طرف دیگر برای دیگر انسان ها و جوامع در استقلال، در عزت و در پیشرفت کردن الگو باشید.
وی تصریح کرد: در سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، بسیار مفتخر هستیم که واکسن بیماری کرونا توسط دانشمندان ما تولید و از آن رونمایی شده است.
حجت السلام حسینی در ادامه چنین عنوان کرد: علی رغم تمام تحریم ها و دشمنی ها، این واکسن در داخل کشور تولید شد و به مرحله تزریق هم رسید، این خود نشان دهنده آن است که با اتکا به ظرفیت های درونی می توان تحریم های ناعادلانه دشمنان انقلاب اسلامی را به گفته مقام معظم رهبری خنثی کنیم.
معاون دفتر نهاد رهبری در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در ادامه با محوریت قرار دادن آیه ۱۴۳ سوره بقره افزود: در این آیه خداوند متعال خطاب به جامعه ایمانی مسلمانان می فرماید ما شما را امت وسط قرار دادیم؛ اما وسط یعنی چه؟ یعنی ما شما را در جایگاهی قرار دادیم که خود باید از امت پیامبر الگو بگیرید و از طرف دیگر برای دیگر انسان ها و جوامع الگو باشید.
 حجت السلام حسینی ادامه داد: در اینجا سوال دیگر مطرح می شود، در چه باید الگو باشیم؟ در استقلال، در عزت و در پیشرفت کردن؛ دیگر ملت ها و جوامع به ایران اسلامی نگاه می کنند و می بینند ایران با وجود تحریم ها و فشار ابرقدرت ها و استکبار پلید جهانی روز به روز رشد کرده و موانع را پشت سر گذاشته است؛ این می شود الگو بودن؛ ما خود از پیامبر (ص) در مبارزه الگو گرفتیم و باید برای امت ها و ملت های دیگر الگو باشیم.
معاون دفتر نهاد رهبری در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تصریح کرد:  امروز در جبهه سلامت دانشمندان ما با تولید و آزمایش واکسن داخلی به همه جهانیان نشان دادند که با وجود تمامی موانع و تحریم ها، ما قدرت کشف دارویی را داریم که بتواند این بیماری فراگیر را ریشه کن کند.

انتهای پیام/ ۲۰۵۰- ط.ت

کلمات کلیدی:
معاون.دفتر.نهاد     حجت.الاسلام.حسینی     دهه.مبارک.فجر        

تاریخ بروز رسانی:   18 بهمن 1399

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >